درخواست زندی برای حضور فعال اصناف در نمایشگاه های ویژه بازگشایی مدارس

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزرات صنعت، معدن و تجارت در نشستی با روسای اتحادیه‌های مرتبط با چاپ و نشر گفت: آرامش بازار مهمترین هدف ماست، انتظار می‌رود در این شرایط فعالان صنفی وظیفه خود را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «پیمان زندی» با اشاره به اینکه ۱۳۶ اتحادیه در تهران فعالیت می‌کند، افزود: در پنج ماه گذشته با هدف اطلاع از مشکلات تخصصی اتحادیه ها، با ۵۲ اتحادیه نشست برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه فصل بازگشایی مدارس نزدیک است، ادامه داد: انتظار می رود فعالان صنفی این حوزه در نمایشگاه‌های ویژه بازگشایی مدارس حضوری فعال داشته باشند و به آرامش بازار در این شرایط کمک کنند.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت با بیان اینکه ما صدای رسای اصناف در دولت هستیم و مطمئن باشید برای احقاق حقوق فعالان صنفی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد:‌ به عنوان مثال در بحث عینک و اپتیک فعالان صنفی اعتراضی به ورود پزشکان به مساله فروش عینک داشتند و از این رو مذاکراتی جدی و فشرده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در عین حال درباره ساماندهی و مدیریت متمرکز و واحد در حوزه حمل و نقل آنلاین با شهرداری‌ها و وزارت کشور مذاکراتی داشتیم و نتایج خوبی حاصل شده است.

زندی با اشاره به اعتراض های اعلامی از سوی صنف تهیه کنندگان فتوکپی و اوزالید مبنی بر ورود دانشگاه‌ها، دفاتر نیروی انتظامی، شهرداری‌ها، دارایی و دادگستری به حوزه کاری این صنف، افزود: رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار دارد.

آرامش بازار مهمترین هدف ماست
در این نشست رئیس اتحادیه صنف صحاف، صنف سازندگان کلیشه و لیتوگرافی، مهر و پلاک و چاپ و اسکرین، فروشندگان جراید، چاپخانه داران، فتوکپی و اوزالید، فروشندگان کاغذ و مقوا، وارد کنندگان کاغذ، مقوا و سلولزی، نماینده انجمن صنفی کارفرمایی کاغذهای سایز شده و دفترچه دانش آموزان، صنف ناشران و کتابفروشان و فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی حضور داشتند.

برخی روسای اتحادیه‌ها از واگذاری اختیارات وزارت صنعت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کاغذ گله‌مند بودند و این موضوع را زمینه بروز مشکلات صنفی می‌دانستند، اما زندی در پاسخ به این اعتراضات گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون فرهنگی، مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه محتوای چاپ و نشر است و وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه صنفی و بازار کاغذ مسئولیت دارد.

«جواد کلاهدوزان»، دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست گفت: وزیر صنعت به تفویض اختیارات به اصناف اعتقاد دارد و بر همین اساس از فعالان صنفی می خواهیم هر کجا می‌توانند مسئولیت به عهده بگیرند و از پس اداره بازار برآیند، پیش‌قدم شوند.

226231

کد خبر 1293465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =