واعظی: منتقدان هم به این نتیجه رسیدند باید در کنار دولت باشند/ آمریکا منتظر خروج ایران از برجام بود

ایلنا نوشت: دبیرکل و اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر به مناسبت هفته دولت با محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کردند.

علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر در این دیدار ضمن تبریک هفته دولت گفت: دولت توانست علی‌رغم همه مشکلات ناشی از تحریم و فشارهای خارجی نوسانات اقتصادی را کنترل کند.

وی با اشاره به اینکه البته ضعف‌ها و نقایصی موجود است که باید برای آنها چاره‌اندیشی شود، گفت: اینکه دولت توانسته در ماه‌های گذشته با تدبیر و برنامه نواسانات بازار ارز و به تبع آن سایر کالاها را کنترل کند، اقدام ارزنده‌ای است که باید تداوم پیدا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید گزارش کاملی از وضعیت اقتصادی کشور تقدیم رییس‌جمهور شود، گفت: رییس‌جمهور باید در جریان جزئیات مسائل اقتصادی کشور و این گزارش‌ها قرار گیرد تا بتواند از برنامه‌های دولت دفاع کند.

محجوب با اشاره به اینکه برخی از بانک‌ها هم در به هم ریختن فضای بازار نقش آفرینی کردند، گفت: باید در موقع مقتضی عملکرد بانک‌ها نیز زیر ذره‌بین قرار گیرد تا تقصیرات احتمالی برخی بانک‌ها در پیش آمدن شرایط نابسامان اقتصادی بررسی شود.

 محمود واعظی رییس دفتر رئیس‌جمهور هم با اشاره به اینکه دولت خود را خدمتگزار و متعلق به کارگران می‌داند، گفت: همواره مسائل مربوط به کارگران در دولت با حساسیت و جدیت دنبال شده است.

رئیس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به عملکرد دولت در چهارساله اول فعالیتش گفت: ما افتخار می‌کنیم رشد منفی اقتصادی را به حدود ده درصد رساندیم و تورم را در کشور طی سال‌های اول فعالیت‌مان تک رقمی کردیم در حوزه اشتغال هم دولت تلاش کرده تا تمام امکاناتش را صرف ایجاد ظرفیت جدید شغلی کند.

واعظی گفت: در دولت دوازدهم خود را آماده کرده بودیم تا ثمرات اقدامات دولت یازدهم را به مردم و جامعه عرضه کنیم که با تحریم‌های سخت و ناجوانمردانه آمریکا مواجه شدیم.

وی با اشاره به اینکه دولت نقشی در ایجاد تحریم‌های جدید نداشت، گفت: متاسفانه یکی از سخت‌ترین تحریم‌ها از یک سال گذشته علیه کشور ما توسط آمریکا اعمال شده است، به نحوی که آنها حتی یک کشتی را نیز که احساس می‌کنند متعلق به ایران است تعقیب می‌کنند.

واعظی گفت: در سال گذشته جنگ روانی و تبلیغاتی سنگینی علیه دولت به پا شد که در کنار تحریم‌های اعمال شده علیه ایران دستاوردهای دولت را برای مردم کمرنگ جلوه می‌داد. اما دولتمردان با تلاش فراوان به دنبال مدیریت و کنترل شرایط بودند. در چند ماه اخیر حتی کسانی که منتقد دولت بودند هم به این نتیجه رسیدند که باید برای حل مشکلات در کنار دولت قرار گیرند نه در برابر آن.

واعظی در پایان گفت: آمریکا منتظر بود تا پس از خروج از برجام، ایران هم اقدامی متقابل انجام دهد تا از این رهگذر یک اجماع جهانی علیه کشورمان شکل بگیرد که با تدبیر مسئولان عالی رتبه نظام این نقشه، نقش برآب شد.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1293496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =