پرداخت ۲ هزار میلیارد وام به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد

تسنیم نوشت: معاون اداری مالی کمیته امداد امام خمینی از پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان وام به مددجویان تا پایان سال جاری توسط صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خبر داد.

مجید باجلان با اشاره به فرایند پرداخت وام به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گفت: از زمان تشکیل پرونده تا زمان پرداخت وام به متقاضیان، ۳ روز طول می‌کشد و در واقع پرونده‌ها در این بازه زمانی، تعیین تکیلف می‌شوند.

وی ادامه داد: میزان پرداخت وام‌ها به مددجویان نیز متفاوت است علاوه بر اینکه کارت بانکی مددجویان( کارت مستمری و یارانه) به عنوان ضمانت‌نامه مورد تایید کمیته امداد است و در این بخش به استان‌های مختلف بخشنامه ابلاغ شده است.

باجلان افزود: با توجه تدابیر صورت گرفته توسط رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تا پایان سال ۲ هزار میلیارد تومان تحت عنوان وام به مددجویان پرداخت خواهد شد که منابع پرداختی وام‌های اشاره شده از صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت پرداخت خواهد شد.

معاون اداری ـ مالی کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: علاوه بر مددجویان برخی از نیازمندان نیاز با معرفی کمیته امداد می‌توانند از تسهیلات اشاره شده استفاده کنند  که در طی سال جاری بالغ بر ۱۲۰ فقره وام در حوزه‌های مختلف به مددجویان و نیازمندان پرداخت شده است که معادل ۷۶۰ میلیارد تومان است که از این رقم معادل ۴۵ میلیارد تومان به عنوان ودیعه مسکن و ۱۵۰ میلیارد تومان به عنوان وام اشتغال و مابقی وام‌های کارگشایی بوده است.

وی همچنین در خصوص سرمایه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: هم‌اکنون از سوی این صندوق مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان تحت عنوان وام به مددجویان پرداخت شده است که با تدبیر صورت گرفته این منابع حفظ شده است.

باجلان همچنین درباره درخواست مددجویان از استان‌های مختلف برای دریافت وام اظهار کرد: این افراد با مراجعه به ادرات کمیته امداد استان مربوطه می‌توانند نسبت به تهیه فرم‌های وام اقدام کنند و پس از این فرایند، پرونده‌ها به تهران ارجاع و سپس وام به حساب مددجو واریز می‌شود.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1293626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =