شهروندان نگران سلامت آب در بهشت سکینه (س) نباشند

رییس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرج با اشاره به اینکه منابع آبی مورد استفاده در گلزار شهدای بهشت سکینه(س) به صورت مستمر نمونه برداری و مورد آزمایش قرار می‌گیرد، گفت: شهروندان نگران سلامت آب شرب این مجموعه نباشند.

به گزارش خبرآنلاین، حمیدرضا عسگری در اظهار کرد: آب آلوده منشا بسیاری از بیماری‌ها است و مصرف آن تهدید جدی برای سلامت مردم به شمار میآید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سلامت آب آرامستان بهشت سکینه(س) به صورت مستمر پایش می‌شود، افزود: منابع آبی مورد استفاده در بخش های مختلف سازمان به صور مستمر مورد بررسی و آزمایشگاه‌های معتبر قرار میگیرد.

این مسئول توضیح داد: ماه گذشته نمونه برداری از منابع آب شرب در شرایط مناسب و با رعایت الزامات مربوطه توسط کارشناسان متخصص آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان غذا و دارو و محیط زیست انجام شد و طبق نتیجه ارسالی این آزمایش‌ها، آب شرب سازمان هیچ آلودگی میکروبی، شیمیایی و فیزیکی ندارد و با تمامی استانداردهای مورد نیاز آب شرب مطابقت دارد.

عسگری با بیان اینکه آب مختص آبیاری فضای سبز این آرامستان هم آزمایش می‌شود، ابراز کرد: گزارش‌های ارسالی در خصوص آلودگی آب‌های غیر شرب این مجموعه نیز منفی اعلام شده و منابع مذکور جهت استفاده در شست وشوی قبور و فضاهای سبز هیچ مشکلی ندارند.

وی گفت: از شهروندان نیز در خواست می شود با توجه به علائم و تابلوهای اطلاع رسانی موجود در قطعات، تنها از منابع آب آشامیدنی جهت شرب استفاده کنند.

46

کد خبر 1293672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =