آزمون بزرگ فدراسیون در بازی بزرگ تراکتور - پرسپولیس

دیدار بزرگ تراکتور - پرسپولیس که روز جمعه برگزار خواهد شد، آزمون بزرگ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در جهت رسیدن به اهداف برای ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فصل گذشته و در روزهای پایانی لیگ هجدهم بحث ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها و برگزاری بازی‌ها در استادیوم‌های شهرهای مختلف، نه فقط برای خود تماشاگران بلکه برای همه هواداران فوتبال و البته مسئولان تبدیل به یک نگرانی بزرگ شده بود. اتفاقات عجیب و غریبی که در ورزشگاه‌های ایران رخ می‌داد همه را در فکر فرو برده بود که آیا سرانجام این ناهنجاری‌ها اتفاقی حتی تلخ‌تر از بازی نیمه‌نهایی سپاهان و پرسپولیس خواهد بود؟ در همین راستا و بعد از طوفانی شدن وضعیت استادیوم‌ها در ایران، فدراسیون فوتبال دست به تصمیم بزرگی زد و با قبول ریسک به تعویق افتادن لیگ، روی آماده‌سازی هرچه بهتر ورزشگاه‌ها دست گذاشت. این تصمیم فدراسیون در نهایت به قیمت دیر شروع شدن لیگ نوزدهم تمام شد اما با تصور اینکه همه چیز در شروع فصل جدید رقابت‌ها با معیارهای فدراسیون مطابقت دارد، کسی خیلی از شروع دیر بازی‌ها شکایت نکرد.

همه امیدوار بودند و هستند که در ادامه رقابت‌های لیگ نوزدهم همه چیز طوری پیش برود که کمتر آسیبی به ورزشگاه‌های کشور و البته هواداران برسد. این امیدواری در هفته اول و پیش از شروع بازی‌های بزرگ لیگ وجود داشت اما به نظر فدراسیون و سازمان لیگ از آزمون هفته اول خیلی موفق بیرون نیامدند. این را حداقل می‌شد از صحبت‌های مردمی متوجه شد که در جریان بازی پرسپولیس - پارس‌جم و ماشین‌سازی - استقلال مشکلات زیادی در جهت تهیه بلیط و ورود به ورزشگاه داشتند. حتی گزارش‌های رسانه‌های مختلف و برنامه‌های تلویزیونی نشان می‌داد که وضعیت بعضی از استادیوم‌های کشور نسبت به فصل گذشته هیچ تغییری نکرده! برای مثال در ورزشگاه شهرقدس تماشاگران هرچند کم تعدادی که قصد ورود به ورزشگاه دارند، از همان شیوه سنتی قبلی این کار را انجام می‌دهند و بدون تهیه بلیط الکترونیکی و معمولا با باز شدن درها در فاصله نیم ساعت به بازی به طور رایگان به تماشای بازی می‌نشینند.

این‌ها اتفاقاتی بود که در هفته اول رقابت‌ها رخ داد. حالا در فاصله یک روز تا شروع هفته دوم بازی‌ها همه امیدوار هستند مشکلات هفته اول هم به زودی رفع شوند. هرچند همه می‌دانند جا افتادن چنین اتفاقاتی نیاز به زمان دارد و همین که عزمی جدی برای برطرف کردن این مشکلات به وجود آمده یعنی تفاوت نسبت به سال‌های گذشته. در هر حال بازی تراکتور - پرسپولیس روز جمعه می‌تواند بزرگ‌ترین آزمون فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با گذشت دو هفته از رقابت‌های لیگ نوزدهم باشد. اینکه آیا تماشاگران به راحتی و تفاوت نسبت به فصل گذشته وارد ورزشگاه می‌شوند و فضای استادیوم بزرگ یادگار امام (ره) که دست کمی از ورزشگاه آزادی ندارد، بدون تجربه التهاب میزبان یک بازی بزرگ خواهد بود یا هنوز راهی طولانی‌تر از چیزی که همه فکر می‌کنند در انتظار است؟

43257

کد خبر 1293684

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امید IR ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  0 0
  التهاب مال جایی است که هوادار دو تیم باشند. در تبریز که پرسپولیسی ها را به ورزشگاه راه نمیدند التهابی نیست.
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  0 0
  برای کاری به تبریز رفته بودم متاسفانه از اکثر طرفداران تراکتور شنیدم که مثل بازی قبل میگفتن ما از پرسپولیسی ها پذیرایی میکنیم ولی با کتک و کلا تهدید بود و تهدید بنظرم باید بشدت جریمه بشن تا حالشون جا بیاد بفهمن که فوتبال نه میدون جنگ ما هم وطنیم
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  0 0
  با سانسور نظرات ما هیچ مشکلی حل نمیکنی بهتره صدا به گوش فدراسیونی ها برسه
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  0 0
  اگر تماشاگر پرسپولیس تو ورزشگاه نبود باید کاری و انجام بدید اقای کاپیتان که تو فینال حذفی کردن