ویلموتس با استراماچونی و کالدرون دیدار می‌کند

خبرورزشی: روز جمعه هشتم شهریور هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر تمام می‌شود و به فاصله ۱۲ ساعت بعد، مربیان لیگ برتر با مارک ویلموتس، سرمربی تیم‌ملی، جلسه مهمی را برگزار خواهند کرد.

در دوران حضور کی‌روش در تیم ملی تعامل خوبی میان او و بعضی از مربیان لیگ‌برتری وجود نداشت. کی‌روش با برانکو و امیر قلعه‌نویی یک جنگ اساسی داشت و خلاصه دود این اختلاف‌ها به چشم فوتبال ایران رفت. مهدی تاج تلاش کرده از روز اول حضور مارک ویلموتس در ایران، ارتباط و تعامل خوبی بین او و مربیان لیگ برتری برقرار کند. در همین راستا قرار است روز شنبه هفته آینده ویلموتس با سرمربیان دیدار داشته باشد و دو طرف بتوانند نقطه‌نظرات خود را درباره برنامه‌ها و بازی‌ها و همین‌طور راه‌های پیشرفت ارائه کنند. البته بعید به‌نظر می‌رسد همه مربیان بتوانند در این جلسه حضور داشته باشند. در دوران کی‌روش هم یک بار چنین جلسه‌ای را برگزار کردند که اکثر مربیان از جمله مربیان استقلال و پرسپولیس در آن حضور نداشتند! حالا، اما اصرار این است که همه مربیان باشند و به نظر می‌رسد فقط چند نفر به جلسه نرسند. 
تأکید فدراسیون این است مربیانی که تیم‌هایشان در آسیا حضور خواهند داشت، حتماً در جلسه باشند و بتوانند نقطه‌نظرات خود را مطرح کنند. یعنی تأکید روی حضور امیر قلعه‌نویی، گابریل کالدرون، استراماچونی و یحیی گل‌محمدی زیاد است. ظاهراً مشکلی هم برای حضور این مربیان در جلسه وجود ندارد و شنبه آینده با ویلموتس دیدار خواهند کرد. احتمالاً جلسه در هتل آکادمی در قلب آکادمی فوتبال ایران در کمپ تیم‌های ملی برگزار خواهد شد. تا اینجا رابطه مربیان لیگ‌برتری و ویلموتس بد نبوده است. او به اندازه کی‌روش برنامه‌ریزی ندارد و به همین خاطر بخش عمده‌ای از اختلافات قدیمی از بین رفته است. ویلموتس قصد دارد این ارتباط را تقویت کند. او در عین حال تأکید دارد باید تیم ملی به آمادگی بالاتری برسد، چون امسال باید برای صعود به جام‌جهانی قطر رقابت و مبارزه کند. مسابقات تا سال آینده هم ادامه خواهد داشت. نکته دیگر این است که امسال رقابت‌های باشگاهی خیلی فشرده خواهد بود. تأخیر یک ماهه در شروع رقابت‌های لیگ برتر باعث می‌شود این فشردگی خیلی زیاد شود. ویلموتس هم اردوهای تیم ملی را می‌خواهد. توقع او این است که فدراسیون فوتبال در برگزاری اردوها کاملاً با برنامه باشد و اجازه ندهد خلأ در برنامه‌ها ایجاد شود. باید دید آیا این جلسه می‌تواند در این سال فشرده و سخت گره از کار باز کند؟ 
در این جلسه دیدار مربیان با ویلموتس هم بسیار جالب خواهد بود. البته اگر بعضی تیم‌ها از جمله استقلال موفق نباشند در آن صورت هیچ بعید نیست سرمربی‌شان قید حضور در جلسه تعامل با مربی تیم ملی را بزنند.

255 43

کد خبر 1293724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =