تعزیرات  البرز از فریب  ۱۰ فروشگاه زنجیره‌ای پرده برداشت

اقتصاد برخط نوشت: مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز از فریب افکار عمومی در ارائه تخفیف توسط چند فروشگاه زنجیره‌ای در کرج خبر داد و گفت: این فروشگاه‌ها حتی با اعلام تخفیف بعضا تا ۴۵ درصدی باز هم اجناس خود را گرانتر از قیمت واقعی به فروش می‌رساندند.

علی اکبر مختاری از تشکیل گشت مشترک تعزیرات به همراه بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت و اصناف گفت: این گشت‌ مشترک عملکرد ۱۰ شعبه از دو فروشگاه زنجیره‌ای در استان را مورد بازرسی قرار داد.

مختاری افزود: متأسفانه بخشی از این فروشگاه‌ها در قالب تخفیف‌هایی سعی در فریب مردم را داشتند که عملکرد آنان جای تأمل دارد.

وی در خصوص نحوه تخلف این فروشگاه‌های زنجیره‌ای توضیح داد:  این فروشگاه‌ها قیمت در رویت مردم را بسیار بالاتر از قیمت درج شده بر روی کالا اعلام می‌کردند و سپس با اعمال تخفیف حتی باز هم کالا را بالاتر از قیمت واقعی آن به مردم می‌فروختند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز ادامه داد: در مواردی دیگر، این فروشگاه‌ها قیمت نهایی در زمان صدور صورتحساب را بالاتر از قیمتی که به صورت اتیکت و با اعمال تخفیف در محل فروش کالا نصب شده و به رویت مشتری می‌رسید، محاسبه می‌کردند.

وی ادامه داد: ضوابط بهداشت محیط در برخی از فروشگاه‌ها نیز که با تبلیغات وسیع مردم را به فروشگاه  جذب می‌کنند، ناپسند بود.

مختاری تصریح کرد: در نهایت از ۱۰ فروشگاه بازرسی شده ۱۰ پرونده تخلف در قالب‌های مختلف از جمله گرانفروشی، تقلب در کسب، عدم رعایات نظامات صنفی و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تشکیل شد .

وی خاطرنشان کرد: ضمناً به جهت فریب افکار عمومی که بعضاً برخی فروشگاها تا ۴۵ درصد تخفیف در ۴۰۰ قلم کالا را مطرح می‌نمودند اما در این فروشگاها تعداد اقلام مورد تخفیف حتی به ۱۰ قلم هم نمی‌رسید از طرف تعزیرات به دادسرای عمومی و انقلاب کرج طی مکاتبه به عمل آمده با دادستان محترم استان معرفی شدند.

۴۶

کد خبر 1293749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =