منطقه آزاد ماکو می‌تواند اشتغال منطقه آذربایجان را حل کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با مدیران و مسئولان منطقه آزاد ماکو گفت: منطقه آزاد ماکو می‌تواند سکوی جهش اقتصادی استان آذربایجان‌غربی باشد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، فرهاد دژپسند با تاکید بر ضرورت درک و استفاده بهینه از ظرفیت های منطقه آزاد ماکو گفت: استفاده از قابلیت های منطقه آزاد ماکو به همراه ایجاد فرصت های کشاورزی و استفاده از ظرفیت معادن و صنایع تبدیلی کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی و معدنی، پیشرفت و رونق اقتصادی را برای منطقه و استان به همراه خواهد داشت.

وی مدیریت صحیح گردشگری و توسعه زیرساخت ها در این حوزه را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: منطقه آزاد ماکو سرشار از جاذبه های طبیعی و گردشگری است که می توان از این ظرفیت در جهت جذب گردشگر بویژه گردشگران خارجی و همچنین توسعه روابط با کشورهای همجوار بویژه ترکیه بهره برد.  

وزیر اقتصاد به ظرفیت های گمرک بازرگان نیز اشاره کرد و گفت: گمرک بازرگان بزرگ ترین و مهم ترین درگاه زمینی اتصال کشور به اروپا است و می تواند به یکی از پیشران های اقتصاد برون نگر در منطقه تبدیل شود.

دژپسند همچنین اظهار داشت: منطقه آزاد ماکو با دارا بودن ۱۰ درصد از مساحت و ۶ درصد از جمعیت استان، می تواند نقطه اتکا و سکوی جهش اقتصادی استان آذربایجان غربی باشد.

وزیر اقتصاد افزود: با شناسایی و رفع مشکلات منطقه آزاد ماکو و تدوین یک برنامه مدون، شاهد اثرگذاری مثبت این منطقه بر استان و حتی کل کشور خواهیم بود.

دژپسند تاکید کرد: اگر فعالیت های مولد اقتصادی در منطقه آزاد ماکو بدرستی مدیریت شود و توسعه یابد نباید اصلا نگران اشتغال جوانان این منطقه بود.

46

کد خبر 1293803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =