آبان‌ماه امسال، ارومیه میزبان مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی گفت: مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی با حضور قصه‌گویان ۵ استان، آبان‌ماه امسال در ارومیه برگزار خواهدشد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جواد زاهدی مدیرکل کانون استان با اشاره به اینکه ۱۵ مرداد زمان شروع مرحله کتابخانه‌ای جشنواره قصه‌گویی است، عنوان کرد: این مرحله از جشنواره تا پایان روز ۳۱ مرداد ادامه خواهد داشت و نفرات برگزیده این بخش به مرحله استانی جشنواره که روزهای ۲۱ و ۲۰ مهرماه سال جاری در منطقه آزاد ماکو برگزار خواهدشد، راه خواهند یافت.

زاهدی ادامه داد: مرحله منطقه‌ای جشنواره با حضور قصه گویان ۵ استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین در روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان‌ماه سال جاری در ارومیه برگزار خواهد شد.   

وی بخش ۹۰ ثانیه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی را از پرمخاطب‌ترین بخش‌های این دوره معرفی کرد و ۱۰ مهر را آخرین فرصت ارسال آثار در این بخش عنوان کرد.

زاهدی گفت: در بخش علمی این جشنواره شش محور موضوعی و ۱۶ موضوع برای مقاله‌نویسی تعیین شده است. «قصه‌ و پرورش تفکر»، «روش‌ها و رویکردهای قصه‌گویی»، «قصه‌گویی و رویکردهای نقد ادبی»، «قصه، مخاطب‌شناسی و ادبیات عامیانه»، «قصه‌گویی و سلامت جسمی و روحی» و «قصه‌گویی و ارتباط فرامرزی» شش محور موضوعی اعلام شده است.

مرحله پایانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در آذرماه ۹۸ و همزمان با شب یلدا در تهران برگزار می شود.

46

کد خبر 1287209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =