۵۰ درصد روستاهای سرعین شاهد کارهای عمرانی هستند

فرماندار سرعین گفت: در ۲۶ روستای شهرستان سرعین کارهای عمرانی انجام گرفته است که ۱۲ مورد از این روستاها در هفته دولت افتتاح شده است و در ۴ روستا هم سد آب خیزداری با هزینه ۴ میلیاردی آماده افتتاح داریم و به شکل کلی در حال حاضر ۵۰ درصد روستاهای سرعین شاهد کارهای عمرانی هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حسن حسن پور در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات با بیان اینکه سرعین به عنوان شهر پاک و امن در حوزه جرایم انتظامی انتخاب شده است، افزود: در حوزه مواد مخدر و جرایم با تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی با شهری امن و پاک آماده میزبانی از گردشگران هستیم.

افتتاح ۱۶ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت

وی با بیان اینکه ۱۶ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت افتتاح کردیم، گفت: برای سفر ریاست جمهوری حدود ۴۰ میلیارد پروژه در نظر گرفته شده است.

پیشرفت ۵۰ درصدی راهدارخانه سرعین

فرماندار سرعین با بیان اینکه راهدارخانه ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: تمام سعی و تلاش بر این است تا پایان سال این پروژه تکمیل و به بهره برداری برسد.

حسن پور با اشاره به اینکه ۲۶ روستا در سرعین وجود دارد ، یادآور شد: با همت خیرین مدرسه ساز ۱۲ مورد مدرسه تکمیل و به بهره برداری رسیده و امیدواریم جشن اتمام مدرسه سازی تا پایان سال ۹۸ برگزار شود.

با توجه به اینکه شهرستان سرعین یک منطقه گردشگری است، با دیگر شهرستان‌های استان تفاوت اساسی دارد و سرتاسر آن به عنوان میزبان از مسافران مطرح است.

فرماندار سرعین افزود: در سرعین ۶ نانوایی در زمستان و ۴۶ نانوایی در تابستان فعالیت می‌کنند و در این شهرستان نانوایی‌ها ثابت نیستند و به شکل فصلی از اطراف به منطقه می‌آیند که ساماندهی آن‌ها دشوار است.

سال ۹۹ نیازمند منابع آبی بیشتری هستیم

حسن‌پور تصریح کرد: در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، هزار و ۸۰۰ انشعاب آب در مناطق شهری افزایش یافته است که نشانگر ساخت و سازهای گسترده در این شهرستان است و با این شرایط برای سال ۹۹ نیازمند منابع آبی بیشتری خواهیم بود؛ در حال حاضر منابع آبی سرعین ۸۰ درصد از سد یامچی و ۲۰ درصد از حوزه درویش چایی و چاه‌ها تأمین می‌شود.

وی عنوان کرد: شهرستان سرعین یک شهر ۱۸ هزار نفری نیست، بلکه شهری است که در طول سال میزبان میلیون‌ها گردشگر از اقصی نقاط دنیا است، فلذا باید در توزیع و تخصیص بودجه، این شهرستان مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

فرماندار سرعین در خصوص فعالیت‌های عمرانی این شهرستان گفت: چندین پروژه در حوزه زیرساخت‌ها در حال اجرا است که از جمله آن‌ها می‌توان به راه آلوارس با ۲۲ میلیارد تومان هزینه و ساخت راهدارخانه آلوارس با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد.

وی بیان کرد: شهر سرعین به عنوان شهری بدون پارک و فضای سبز مطرح بود اما پارک آناهیتا در حال حاضر پیشرفت مطلوبی دارد و در آینده نزدیک شاهد افتتاح آن خواهیم بود و همچنین ۹۰ درصد کمربندی شهر سرعین آماده بهره برداری است.

فرماندار سرعین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه میراث فرهنگی سرعین تشریح کرد: اتصال کنزق قدیم به کنزق جدید با ایجاد سنگ فرش و بازسازی قارهای آن منطقه از اقدامات مؤثر حوزه میراث فرهنگی است.

46

کد خبر 1293965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =