باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: دریا و دیدن آن در واقعیت به ما آرامش می‌دهد اما دیدن آن در خواب تعابیر مختلفی دارد.

 دریا یکی از جاذبه‌هایی است که طرفداران زیادی دارد و یکی از نعمت های خداوند برای ما محسوب می شود.تابستان بهترین فرصت برای سفر به شمال و جنوب کشور برای دیدن دریا و زیبایی های اطراف آن است.شاید شما هم مانند بسیاری از افراد با دیدن دریا و موج هایش به آرامش برسید، اما دریا در خواب تعابیر مختلفی دارد.

خواب دریا چه تعبیری دارد؟


ابن سیرین خواب دریا را این طور تعبیر کرده است «اگر بیند که از دریا آب خوشگوار همی خورد، دلیل کند که به قدر آن، از پادشاه مال و نعمت یابد و اگر بیند که جمله آب دریا را بخورد، دلیل کند که پادشاهی همه جهان را بگیرد و بعضی گویند که به قدر آن که از آب دریا خورده بود وی را بزرگی و مال و نعمت حاصل شود، جون آب روشن و صافی بود.»

منوچهر مطیعی تهرانی نیز در کتاب تعبیر خواب نوشته است:«اگر بیننده خواب ببیند که آب دریا را نوشید به طوری که چیزی باقی نماند به قدرت و شوکت و عظمت می‌رسد».

او در جای دیگری نوشته است «اگر بیننده خواب ببیند که روی آب دریا راه می‌رود در کار خطرناکی مداخله می‌کند که احتمال لغزش و سقوط او می‌رود، ولی موفق می‌شود».

خواب دریا چه تعبیری دارد؟

مطیعی تهرانی تعبیر دیگری نیز از خواب دریا دارد که در آن چنین می‌خوانیم: «چنانچه ببینید که از کشتی بیرون می‌آیید و به ساحل قدم می‌نهید فرزند بیمار یا عزیز دیگری که بیمار دارید شفا می‌یابد.»

2323

کد خبر 1294279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =