درخواست کاخ سفید از قدرت‌های جهان : کمک کنید بر چین پیروز شویم

مهر نوشت: مذاکره‌کننده ارشد قبلی کاخ سفید گفت: قدرت‌های جهانی باید با آمریکا همکاری کنند تا در توافق تجاری با چین پیروز شود؛ چرا که اقدامات ناعادلانه تجاری چین بر همه آنها تاثیر منفی می‌گذارد.

 به نقل از ‌سی‌ان‌بی‌سی، سلیت ویلیامز، مذاکره‌کننده ارشد قبلی کاخ سفید، به سی‌ان‌بی‌سی گفت: قدرت‌های جهانی باید با آمریکا همکاری کنند تا در توافق تجاری با چین پیروز شود؛ چرا که اقدامات ناعادلانه تجاری چین بر همه آنها تاثیر منفی می‌گذارد.

وی افزود: اگر دوستان ما در ژاپن، اتحادیه اروپا، انگلستان و فرانسه خواهان قاطعیت بیشتری در مورد چین هستند، آنها باید به ایالات‌متحده کمک کنند تا به چین فشار آورده و به توافقی تجاری دست پیدا کنند؛ چراکه شرکت‌های آنها هم از اقدامات تجاری ناعادلانه مشابهی از سوی چین، رنج می‌برند. 

ویلیامز که در ماه مارس از سمت خود به عنوان معاون رییس انجمن ملی اقتصاد آمریکا کناره‌گیری کرد، می‌گوید: در واقع رییس‌جمهور امانوئل ماکرون با درخواست اصلاح قوانین سازمان تجارت جهانی در اجلاس گروه جی‌۷ف نگرانی‌های خود را در مورد چین ابراز کرد. 

وی ادامه داد: آنچه برای توافق تجاری بسیار حیاتی است، یکپارچگی در بین متحدان ماست و این به نفع ژاپن، اروپا و دیگران است که با ما در مورد این مسائل تجاری همکاری کنند. 

2323
کد خبر 1294432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدی IR ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
    0 0
    یکجانبه گری سردمداران امریکایی دنیا را سنگ خواهد کرد و انسانیت را می خشکاند و ادیان الهی را به جان هم می اندازد و این نتیجه ی افکار انهاست که تجارت با ملتها را به جای حقوق بشر بخواهند به ملتها بقبولانند که محکوم به شکست و خواری ملتها است و خداوند سخت عذاب می دهد