گروه تئاتر آینا نماینده ایران از حضور در فستیوال المپیاد جهانی تئاتر هندوستان  باز ماند

سرپرست و کارگردان گروه آینا گفت: گروه تئاتر "آینا" تبریز تنها نماینده ایران از حضور در فستیوال المپیاد جهانی تئاتر هندوستان  باز ماند.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، علی فتوحی گفت: با توجه به اینکه بیش از سه ماه قبل به این المپیاد دعوت شدیم و کلیه مسئولین و ارگانهای مربوطه را در جریان چند و چون کار قرار دادیم متاسفانه در پیچ و خمهای اداری کار ما لنگ ماند و از حضور در این اتفاق مهم باز ماندیم در حالی که گروه تبریز تنها نماینده کشور ایران در این فستیوال جهانی بود که بیش از ۲۰ کشور حضور داشتند.
وی متذکر شد: متاسفانه پس از طرح موضوع در کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز و تصویب آن ماجرا در پیچ و خم های شهرداری کلانشهر تبریز سردرگم و با تاخیر و اکراه مسئولین مواجه شد که نتیجه آن هنوز معلوم نیست درحالی که این رویداد جهانی در نیمه اول شهریور ماه برگزار خواهد شد.
علی فتوحی افزود: من نمیدانم چگونه بودجه فرهنگی هنری در شهر تبریز تقسیم و لحاظ میشود که برای این رویداد جهانی باید هر روز پله های شهرداری و معاونتهای مختلف را بالا و پایین کرد، درحالی که خیلی ها به سهولت و برای برنامه های خیلی ساده بودجه های کلان دریافت می کنند.

علی فتوحی در پاسخ به این سوال که آیا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان حمایتی از شما نکرد گفت: بعد از نامه نگاری های لازم و ارائه دعوتنامه رسمی المپیاد هند به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و برآورد هزینه ایاب و ذهاب برای دو نمایش و گروه ده نفری که تقریبا ۶۰ میلیون تومان می شد مقرر شد ۵ میلیون تومان مساعدت به عمل آورند که آن هم حتی به اندازه هزینه ویزای نفرات نمی شد.

وی افزود: البته از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به استانداری محترم نامه و گزارش کار ارائه شد و درخواست مساعدت نمودیم و سپس استانداری ما را به سازمان برنامه و بودجه معرفی کرد و هنوز هم نتیجه ای بدست نیاوردیم و در نهایت از طریق کمیسیون محترم فرهنگی اجتماعی شورای شهر اقدام کردیم  که آن هم با وجود تصویب مساعدت ولی در پیچ و خمهای شهرداری تبریز گیر کرد.
فتوحی در ادامه گفت: متاسفانه مسئولین فرهنگی و هنری استان و شهرمان چشم انداز روشنی برای فعالین این عرصه ترسیم نکرده اند و قوانین روشنی برای حمایت از فعالین وجود ندارد در واقع هر کسی پارتی و آشنایی در سیستم دارد می تواند بودجه لازم را اخذ کند و هر کس روابطش در سیستم ضعیف هست دستش به جایی بند نیست.

این هنرمند تبریزی تصریح کرد: سوال من این هست چرا باید بعد بیش از دوماه دوندگی هنوز نتیجه ای از این مصوبه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی به دست ما نرسیده است دلیل این کم کاری چیست آیا مسئولین امر گناه کارند یا قوانین ناقص هست؟ امیدوارم شهرداری کلان شهر تبریز و شورای اسلامی شهر تبریز پاسخگو باشند.

46

کد خبر 1294434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =