خبرهای خوش استانداری تهران درباره کاهش نرخ بیکاری

ایسنا نوشت: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به افتتاح ۳۴ پروژه اقتصادی و تولیدی در سطح استان تهران با اعتباری معادل ۱۲۵۰ میلیارد تومان و ایجاد ظرفیت اشتغالی مناسب از تک رقمی شدن نرخ بیکاری ظرف دو ماه آینده خبر داد.

محمد امامی امین گفت: خوشبختانه در جریان بهره‌برداری از پروژه های مختلف عمرانی و اقتصادی همزمان با هفته دولت روز چهارشنبه با حضور ورزیر صنعت و دستور رییس جمهور ۳۴ پروژه اقتصادی و تولیدی در سطح استان با اعتبار ۱۲۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد که ظرفیت اشتغالی مناسبی را فراهم کرده است؛ به این ترتیب ظرف دو ماه آینده نرخ بیکاری استان تهران تک رقمی خواهد شد.

وی افزود: امروز بسیاری از مراجعات که از سوی صاحبان صنایع به ما می شود در ارتباط با افزایش ظرفیت و توسعه است که متاسفانه ماده ۱۱ قانون هوای پاک یکی از موانع جدی توسعه صنایع در تهران است لذا درخواست ها مبنی بر بازنگری در این قانون است.

وی ادامه داد: محیط زیست در استان تهران همکاری و همراهی بسیار خوبی در جهت توسعه صنایع دارد اما آنها هم مجری قانون هستند و نیاز جدی وجود دارد که ماده ۱۱ قانون هوای پاک با توجه به شرایط فعلی به‌روزرسانی شود تا به این ترتیب مشکلات صاحبان صنایع را در حوزه توسعه و افزایش ظرفیت حل و فصل کنیم.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: اگر این موضوع محقق شود با افزایش ظرفیت صنایع قطعا افزایش ظرفیت اشتغال هم محقق می شود و تصور می‌کنم نرخ رشد بیکاری استان تهران حتی به کمتر از ۸ درصد نیز کاهش پیدا کند.

۲۲۶۲۲۷

کد خبر 1294593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =