۰ نفر
۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
تهرانی‌ها در مصرف آب رکورد زدند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران از احداث مخازن اضطراری در ۳۷۵ نقطه تهران خبر داد و گفت: این مخازن با هدف تامین آب مردم تهران بعد از وقوع زلزله طراحی شده‌اند و می‌تواند سه تا ۱۰ روز بعد از زلزله آب شرب تهران را تامین کنند.

محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در آیین بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان تهران در هفته دولت که امروز با حضور استاندار تهران، فرماندار تهران و چند تن از نماینده‌های مجلس برگزار شد، اظهار داشت: اعتبار این پروژه‌ها ۱۸۰ میلیارد تومان است که از این رقم ۴۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌هایی است که امروز افتتاح می‌شود و۱۴۰ میلیارد تومان نیز به پروژه‌هایی اختصاص دارد که کلنگ‌زنی می‌شوند.

وی بیان این که ۲۵ درصد آب شرب کل کشور در استان تهران مصرف می‌شود، گفت: از حدود ۶.۷ میلیارد متر مکعب آب شرب کشور یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون متر مکعب در استان تهران مصرف می‌شود که از این میان یک میلیارد و ۶۰ میلیون متر مکعب به صورت سالانه فقط در شهر تهران به مصرف می‌رسد.

بختیاری در ادامه در مورد پروژه‌های در دست اجرای این شرکت اظهار داشت: یکی از این پروژه‌ها انتقال آب از سد طالقان به سد امیر کبیر است و پروژه دیگر، طراحی تونل ۲۸ کیلومتری است که از سد لار به سمت تهران کشیده می‌شود.

وی افزود: هم‌چنین سد طالقان به صورت مستقیم به تصفیه‌خانه وصل خواهد شد تا چنان‌چه سد امیر کبیر از دسترس خارج شود آب مورد نیاز از سد طالقان تامین شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این که تابستان امسال رکورد مصرف آب در تهران زده شد اظهار کرد: تهرانی‌ها در مقطع اوج مصرف آب در برخی روزها سه میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب آب مصرف کردند و این در حالی است که استان تهران بعد از استان سیستان و بلوچستان فقیرترین استان کشور از لحاظ منابع آبی است.

به گفته وی آب و فاضلاب استان تهران امسال ۳۶۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی دارند که سهم دولت تنها ۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی در ادامه در مورد آخرین وضعیت پروژه‌های تصفیه خانه‌های فاضلاب تهران توضیح داد: تصفیه‌خانه فیروز بهرام با سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد تومان در حال ساخت است و تا پایان سال ۱۳۹۹ به پایان می‌رسد و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای پرند، رباط کریم و پردیس در حال اجراست و تا پایان امسال به اتمام می‌رسند.

۲۲۶۲۲۵

کد خبر 1294637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =