"دارپا"به دنبال تونل‌های زیرزمینی مخوف دنیا / 4 استفاده احتمالی از تونل های بزرگ

ایسنا نوشت: آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا(DARPA) به دنبال تونل‌های زیرزمینی بزرگ و مخوف در سراسر دنیا است و از همگان خواسته تا پایان امروز این تونل‌ها را معرفی کنند تا در اختیار این آژانس قرار بگیرد.

 به نقل از انگجت، آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) پریروز از مردم، شرکت‌ها و دانشگاه‌ها برای در اختیار گذاشتن تونل‌های بزرگ زیرزمینی در سرتاسر جهان کمک خواسته است.

این آژانس تحقیقاتی نظامی درخواستی را برای معرفی تونل‌های زیرزمینی غول پیکر متعلق به شرکت‌ها یا دانشگاه‌ها که می‌توانند میزبان تحقیقات و آزمایشات این آژانس باشند، ارائه داده است.

موارد مورد نیاز این آژانس بسیار عجیب هم هست، چرا که می‌خواهد تونل مذکور چندین بلوک شهری را پوشش دهد، در حالی که دارای یک طراحی پیچیده شامل چندین سطح و دارای تنوع ساخت مانند دارا بودن دهلیزها و راه پله‌ها باشد.

نکته این است که "دارپا" خیلی زود جواب می‌خواهد و در حالی که این درخواست را 20 اوت ارائه کرده، از صاحبان این تونل‌ها خواسته تا 30 اوت یعنی همین امروز پیشنهاد خود را ارائه دهند.

البته "دارپا" نگفته است که برای انجام چه کاری به این فضا نیاز دارد و این ابهام موجب ایجاد پرسش‌ها و گمانه‌های علمی-تخیلی زیادی شده است که از میان آنها می‌توان به آزمایش‌های ژنتیکی برای ایجاد غول‌ها و ابرانسان‌ها، کالبد شکافی موجودات بیگانه و آزمایش‌های سری نظامی اشاره کرد.

البته به احتمال زیاد واقعیت چیز دیگری است و دارپا مثلا برای مطالعه امواج رادیویی به چنین فضایی نیاز دارد، اما خب نمی‌توان مردم را از تصور چنین چیزهایی منع کرد، چرا که در بسیاری از فیلم‌های ترسناک علمی-تخیلی دیده‌ایم که داستان از چنین جایی شروع می‌شود.

دارپا یا آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی ک در سال ۱۹۵۸ تأسیس شد یک بنگاه پژوهشی و فناوری زیر نظر وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا است. این سازمان مسئولیت توسعه و ساخت فناوری‌های نوین را برای استفاده نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا به عهده دارد.

2323

کد خبر 1294686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =