چرا آمبولانس اورژانس، بیماران را فقط به بیمارستان دولتی می‌برد؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: کولیوند گفت: سازمان اورژانس کشور به دلیل آمادگی کامل نیروها و برنامه از پیش تعیین شده، هفت رکورد جهانی را به ثبت رسانده است.

پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور  اظهار کرد: پرسنل سازمان اورژانس کشور در آمادگی کامل در زمان وقوع حوادث و بلایایی مانند سیل امسال به سر می‌برند و عملکرد ما در زلزله کرمانشاه کاملا مشخص است به طوری که امکانات، کمتر از یک ساعت به شهر زلزله‌زده کرمانشاه رسید.


او ادامه داد: سازمان اورژانس کشور در زمان وقوع زلزله کرمانشاه، هفت رکورد جهانی را به ثبت رسانده است که دلیل آن آمادگی کامل نیروها و برنامه از پیش تعیین شده است؛ البته باید بگویم که از برکت اربعین بخشی از امکانات در نزدیکی کرمانشاه و مرزهای غربی قرار داشت.

کولیوند تأکید کرد: در زمان وقوع حوادث تروریستی مانند مجلس یا اهواز، اورژانس کشور به عنوان اولین سازمان خود را به محله حادثه رسانده و خدمات قابل قبولی به مردم ارائه کرده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: سازمان اورژانس کشور لیستی از افراد گروه‌های پرخطر را در اختیار دارد و بر اساس آن در زمان بروز حادثه امکانات خوبی به این افراد داده می‌شود.

او ادامه داد: اورژانس نقش موثر و مفیدی در زمان آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو ایفا کرده است و مردم از خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده اورژانس رضایت کامل دارند.

کولیوند بیان کرد: بر اساس پروتکل ابلاغی، آمبولانس‌های اورژانس باید بیمارانی که دچار وضعیت حاد هستند را به اولین بیمارستان دولتی، خصوصی و حتی خیریه منتقل کنند و اگر وضعیت این بیماران زیاد حاد نباشد باید به اولین بیمارستان‌ تحت پوشش وزارت بهداشت منتقل شوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اگر بیماری یک ماه گذشته در محدوده آمبولانس ما پرونده‌ای در بیمارستان و یا مرکز درمانی داشته باشد، به آن مرکز منتقل می‌شود اما اگر انتقالش به یک بیمارستان خصوصی را از پرسنل اورژانس درخواست کند ابتدا باید به یک بیمارستان دولتی منتقل و سپس درخواست اعزامش به یک بیمارستان خصوصی ارائه شود.

64231

کد خبر 1294782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =