جزئیات پذیرش بدون آزمون دانشجویان در دانشگاه آزاد اصفهان

پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی یا بدون آزمون در ۲۷ رشته در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان انجام می گیرد و داوطلبان بدون در نظر گرفتن گروه آموزشی دیپلم خود، می توانند در رشته های بدون آزمون ثبت نام کنند.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، اصغر عالمیان با اعلام این مطلب اظهار داشت: به علاوه تمام داوطلبان گروه های آموزشی مختلف می توانند همزمان در چندین گروه آموزشی ثبت نام کنند، مثلاً یک داوطلب می تواند هم در رشته های گروه علوم انسانی و هم در علوم ریاضی و فنی و هم در رشته های علوم تجربی، در چندین رشته بدون آزمون ثبت نام کند.

وی افزود: تمام علاقمندان و متقاضیان ادامه تحصیل که شرایط لازم را از نظر مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی داشته باشند، صرف نظر از اینکه در آزمون سراسری شرکت کرده یا نکرده باشند و اینکه، مجاز به انتخاب رشته شده و یا نشده باشند، می توانند در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کنند.

امکان ثبت نام دیپلمه ها ولیسانسیه های تمام نظام های آموزشی

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان)  بیان داشت: در پذیرش امسال، تمامی متقاضیان دارای دیپلمه نظام آموزشی ۳-۳-۶، نظام سـالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهار ساله دبیرستان و همچنـین دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند، می توانند رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب و ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه هیچ گونه تفاوتی میان استانداردها و کیفیت آموزشی در دوره های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد، گفت: پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون)، مبتنی بر محاسبه معدل کتبی دیپلم صورت می گیرد و پس از اتمام تحصیل در دانشگاه، در مدارک آنها کلمه «بدون آزمون» درج نمی گردد.

عالمیان اضافه کرد: از آنجا که پذیرش داوطلبان صـرفاً براسـاس سـوابق تحصیلی و بر اساس معدل کتبی دیپلم، صورت می پذیرد لذا چنانچه نوع دیپلم داوطلب اعم از ریاضی، تجربی، انسانی و .. با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد، درصد اعمـال معدل کتبی متفاوت خواهد بود و از ضرایب ۴/۵۱ ، ۱/۵۷ تا ۱۰۰ درصد متغیر خواهد بود که جزئیات این موضوع را داوطلبان می توانند در صفحه ۷ دفترچه راهنمای ثبت نام ملاحظه کنند.

وی درباره تفاوت های دو نظام آموزشی پاره وقت و تمام وقت گفت: میان دو نظام آموزشی تمام وقت و پاره وقت از نظر ماهیت هیچ تفاوتی نیست و سرفصل دروس آنها یکسان است و صرفا در نظام آموزشی پاره وقت، دانشجو می تواند تعداد واحد کمتری در هر نیمسال انتخاب کند و حداکثر سنوات مجاز تحصیل دوره های پاره وقت نسبت به تمام وقت بیشتر بوده و از نظر مدارک فارغ التحصیلی، ارزش مدرک تحصیلی هر دو نظام یکسان است.       

46              

کد خبر 1295047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =