سیدحسن نصرالله: لبنان تجاوز را بر نمی‌تابد؛ صهیونیست‌ها همچنان سردرگم هستند

العالم نوشت: سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان برگزار شد.

«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان امشب به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در مجمتع سید الشهدا (ع) در ضاحیه جنوبی بیروت سخنرانی کرد.

وی تصریح کرد: لبنان از یکشنبه گذشته تاکنون در مرحله جدید و اوضاع خاصی به سر می‌برد و دشمن اسرائیلی نیز در حالت آماده‌باش در منطقه قرار دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهارداشت: ما از موضع رسمی لبنان که تجاوزگری اسراییل را نوعی اعلام جنگ به لبنان اعلام کرد، بسیار قدردانی می کنیم.

سیدحسن نصرالله افزود: نوعی اجماع و توافق ملی درخصوص محکوم کردن این حادثه و در نظر گرفتن آن به عنوان یک تجاوزگری علیه لبنان، وجود دارد و تمام گروه های مقاومت و ملت مقاوم موضعی قاطعانه اتخاذ کردند به گونه ای که راه به روی تمام کسانی که دچار وهم و خیال شده اند، بسته می شود.

وی با بیان اینکه به تجاوزگری اسراییل به لبنان پاسخ داده خواهد شد بیان داشت: مقاومت این بار مانند عملیات‌های قبلی منحصر به مزارع شبعا نمی‌شود، بلکه ممکن است در هر جایی صورت بگیرد. مقاومت در چارچوب یک عملکرد و تاکتیک مشخص و بر اساس اراده و خواسته خود زمان و مکان مناسب برای پاسخگویی را انتخاب می‌کند.

سید حسن نصرالله ادامه داد: باید اسراییل بداند که حریم هوایی لبنان به رویش باز نیست تا هر وقت بخواهد یک پهپاد بر فراز لبنان ارسال کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: تحقیقات کارشناسان نشان داد که پهپاد نخست مانند پهپاد دوم، بمب گذاری شده بود و برای جاسوسی نبوده اند.

وی تاکید کرد: هیچ کارگاه ساخت موشک های نقطه زن در محل سقوط دو پهپاد وجود ندارد اگر کارگاه ساخت موشک های هدایت شونده نقطه زن داشتیم، من آن را صراحتا اعلام می کردم نتانیاهو می خواهد کارگاه ساخت موشک را بهانه ای برای تجاوز به لبنان اتخاذ کند.

سید حسن نصرالله بیان داشت: پاسخ به تجاوزگری اسراییل امری قطعی است و تمام تهدیدها جلوی پاسخ و واکنش مقاومت را نخواهد گرفت.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: پاسخ به تجاوزگری اسراییل امری قطعی است تمام تهدیدها جلوی پاسخ و واکنش مقاومت را نخواهد گرفت.

وی بیان داشت: ما به این امر اهمیتی نمی دهیم که نحوه پاسخ را اعلام کنیم ولی برای ما بسیار اهمیت دارد که دشمن همچنان سردرگم بماند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: باید به دشمن بفهمانیم که لبنان تجاوز به خود را بر نمی تابد و این همان چیزی است که میشل عون رییس جمهور لبنان نیز اعلام کرد.

64231

کد خبر 1295110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =