دفاعیات نماینده بازداشتی از تریبون مجلس /آقایان مسئول در خواب غفلت هستید؟ /توصیه‌های برجامی به دولت /حواشی صحن مجلس

نطق میان دستور و تذکرهای شفاهی نمایندگان مجلس در صحن علنی امروز حاشیه‌هایی به همراه داشت.

به گزارش خبرآنلاین، مبارزه با مفسدان اقتصادی و محاکمه مسئولان متخلف و کاهش تعهدات برجامی موضوعاتی بود که در نطق میان دستور و تذکرهای شفاهی نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

فریدون احمدی نماینده مردم زنجان، که به اتهام اخلال در بازار خودرو اخیرا بازداشت شده بود، در نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس گفت : متأسفانه به دلیل رفتارهای نامتعارف و غیر منصفانه صورت گرفته و اظهارات نامربوط یکی از همکاران سابق و بازتاب آن در رسانه‌های داخلی و خارجی باید مطالبی را عرض کنم. فقهای عظیم الشأن اسلام به استناد روایات قطعیه می‌فرمایند حرمت آبروی مؤمن بالاتر از حرمت کعبه است و تا زمانی که جرم قطعیت پیدا نکرده است هیچ مقامی نباید درباره آن صحبت کند. 

احمدی ادامه داد: این شرکت خودرویی به سبب تغییر مدیران و سوء ظن از عملکرد مدیران سابق، از اجرای آخرین مفاد قرارداد امتناع می‌کرد و بنا به درخواست همکارم شفاهاً پیگیری این موضوع را به معاون وزیر مربوطه انتقال دادم و هیچگونه تخطی از وظایف نمایندگی خود نکردم و به شهادت همان کیفرخواست صادره هیچونه نفعی هم نبرده‌ام.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پیگیری مراجعات مردمی از هر طیف و گروهی بخشی از کار هر روزه ما است و ابزارهایی نظیر سوال و تذکر و استیضاح تضمین کننده انجام این وظیفه است، اظهارداشت: اینجانب به عنوان نماینده ملت، خود را موظف می‌دانم در رعایت قانون پیشتاز باشم و اگر این اظهارات نادرست و فراتر از کیفرخواست نبود، سکوت می‌کردم. اکنون با تمام بی‌مهری‌های انجام شده به سلامت و پاک دستی خود ایمان دارم و کسانی که دست به افشای زندگی خصوصی مردم در رسانه‌ها و فضای مجازی می‌زنند، رسوا خواهند شد.

مسئولان متخلف هم در کنار مفسدان محاکمه شوند

رضا کریمی نماینده مردم اردبیل، نیز در نطق میان دستور خود  ضمن تشکر از رئیس قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی و ناامن کردن بستر برای مفسدان اقتصادی، گفت: همانطور که بستر را برای مفسدین ناامن می‌کنید، فضای کار را برای مدیران اجرایی صادق و خادم میسر نموده تا خدای ناکرده جرأت و شجاعت را از مدیران کارآمد و کارمندان دلسوز نگیریم و به عبارتی تر و خشک با هم نسوزند.

کریمی با انتقاد از عملکرد واحدهای نظارتی مستقر در دستگاه‌های نظارتی گفت: اگر در دستگاهی تخلفی صورت گیرد، این آقایان برای چه کاری مشغول هستند؟ بنابراین در کنار متخلفینی که محاکمه می‌شوند مسؤولین نیز باید محاکمه شوند و به مردم جوابگو باشند.

او ادامه داد: وزارتخانه‌ای که صنعت را به تعطیلی کشانده، معدن را نابود کرده و به تجارت آشنایی نداشته چگونه چند ماهی است که مسؤولیت بازار و محصولات کشاورزی را در دست گرفته و این امر را شورای هماهنگی اقتصادی به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار می‌کند؟

وی افزود: این وزارتخانه در اجرای بند ۱۲ اساسنامه از توانمندی لازم برخوردار خواهد بود؟ آیا تنظیم بازار به همین معنی است؟ چگونه با این وضعیت نابسمان اقتصادی، فاصله طبقاتی کاهش می‌یابد؟ با ادامه این روند فقرا فقیرتر و ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند.

برخورد با مفسدان همراه با تقدیر از پاک‌دستان باشد

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر هم در نطقی با اشاره به مبارزه فساد، گفت: این روزها از اقدامات مؤثر دستگاه قضا صحبت‌هایی می‌شود. برخوردهای جدی ریاست قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی امید به آینده را زنده کرد و می‌گویم به موازات برخورد با سوء استفاده کنندگان و سودجویان، لازم است از مدیران پاکدست و فعال و تولیدکنندگان فعال تقدیر صورت گیرد و خدای ناکرده موجبات فرار سرمایه را در این شرایط اقتصادی شاهد نباشیم.

اکنون نظام جمهوری اسلامی در اوج اقتدار است

در بخش دیگری از جلسه علنی امروز مجلس، حجت‌الاسلام احمد سالک در تذکر شفاهی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران گفت: اکنون نظام جمهوری اسلامی در اوج اقتدار بوده و آمریکا و رژیم صهیونیستی و اروپا در اوج التماس و ذلت هستند.

وی افزود: بنابراین لازم است به اقدام جدی برای انجام گام سوم توجه شود چراکه مذاکره سم است و اصول١٥٣و١٥٢ و بند ١٦ اصل سوم قانون اساسی بر این مهم تاکید داشته و سلطه پذیری برای مردم را امری نامطلوب دانسته و ما را  از هرگونه مذاکره با سران سلطه نهی کرده است.

مسئولان چرا خود را به خواب غفلت زده‌اند؟

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات نیز در تذکر شفاهی در اشاره به نادیده گرفتن مطالبات مردم گفت: مسئولان و آقایان چرا خود را به خواب غفلت زده‌اید؛ رفاه نسبی و آسایش منطقی از جمله مطالبات همه شهروندانی است که در قانون همه ممالک مورد توجه قرار گرفته‌اند.

وی افزود: علاوه بر اینکه اشخاص حقیقی باید در راستای موضوع مذکور تلاش کنند، بر دولتمردان و گردانندگان جامعه نیز این مهم واجب است که در جهت تأمین رفاه نسبی و آسایش مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1295692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 12
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  70 2
  انتخابات نزدیکه همه نطق می کنن ههههههههههههه
 • ب IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  30 0
  این حرفها را شما ها باید پاسخ گوباشید نه که به مردم گزارش کنی تا حلا خواب بودی عزیز؟؟؟؟؟؟
 • دادخواه IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  42 2
  ديگه شگرد كي بود كي نبو د من نبودم براي در رفتن نخ نما شده تو بودي و تو هستي و بايد جوابگو باشيد هم در اين دنيا هم در اخرت
 • امیر IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  23 10
  دولت اصلاحات = نفوذی ها
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  38 2
  اگر در یک کشور دیگری بود چنین نماینده ای نمی گذاشتند دوباره پایش به مجلس باز شود و از رانت خواریش دفاع کند
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  36 0
  دروغگویان
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  29 0
  آقای احمدی: سلامت و پاک دستی خودم آفرین هیچکی نمیگه ماست من ترشه!!!
 • FR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  26 0
  مسئولان و آقایان چرا خود را به خواب غفلت زده‌اید!!! هههههههه دو کلمه هم از خانواده عروس و داماد بشنویم.
 • IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  24 0
  چرا باید اصلا ارهش بدن مجلس
 • احمد IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  17 0
  دوصدگفته چون نیم کردار نیست.زکی....
 • IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  15 0
  متاسفم برات مثلا نماینده
 • IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  34 1
  جناب احمدی عصبانی نشوید ای کاش یکی از رئیس دفتر تون در مجلس می پرسید که در طول چند سال گذشته چند نفر ارباب رجوع در دفتر تون اجازه ملاقات داده اید و یا مکاتبات انها را پیگیری کرده اید ای کاش توضیح می دادید که در طول سال گذشته که خودرو با نام تولید داخل و ملی این چنین بر پیکر مردم ضربه زد شما کجا بودید به عنوان رئیس کمیسیون مربوطه چند بار بر علیه این وضعیت مصاحبه کردید در مجلس شما فقط آقای خجسته بود که پرچم مبارزه با ظلم خودرو سازان را به دست گرفت و دوره مصرف شما تمام شده و در این مجلس عده ای همانند شما فقط و فقط چند سالی صندلی را اشغال کردید و نام نماینده را یدک کشیدید و ای کاش ذره ای هم مثل معاونت در کمیسیون صداقت داشتی
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  14 0
  عجب دفاعی کرده
 • علی حیدری FR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  31 5
  اولا زندانی جایش زندان ،نه درمجلس ، دوما محل دفاع از پشت میز مخصوص متهمان است نه از تریبون مجلس ،
 • JP ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  15 0
  درست فرموده اند آبروی مومن بالتر از حرمت کعبه است ولی ...
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  13 1
  متاسفم