درخواست یک کمپین مردمی: به داد کوه‌های ملایر برسید

کمپین نجات کوه گرمه مردم شهرستان ملایر، برای نجات این کوه از محمدرضا تابش رییس کمسیون مجلس شورای اسلامی و عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست استمداد طلبید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کمپین مردم شهرستان ملایر که تاکنون بیش از ٢ هزار نفر از مردم این شهرستان به آن پیوسته است در نامه هایی به  تابش و عیسی کلانتری، سایر اقدامات خود برای جلوگیری از تداوم نابودی کوه گرمه را منتشر کرد.
کوه گرمه و کوه دیگری به نام کوه سرده شهر تاریخی ملایر را در بر گرفته و اخیرا با برداشت سنگ و انفجارات تخریبی بدون ملاحظات زیست محیطی مورد هجوم قرار گرفته و تنوع گیاهی و جانوری این منطقه را بسوی نابودی سوق داده است. 

کوهی که میلیونها سال سرسبز و زیبا و استوار وسرافراز  دامان پرمهرش زندگی بخش گیاهان وجانوران وانسانها بود بواسطه ایجاد چند کارخانه تولید شن وماسه وآسفالت درحال ازبین رفتن است.
 پوشش گیاهی در بخشهای عظیمی از کوه گرمه ملایر نابود شده و سروصدای انفجار و ماشین الات صنعتی حیوانات وپرندگان را از این زیستگاه فراری داده است و صدای کپک وسینه سرخ ودم جنبانک جای خود رابه صدای گوشخراش دستگاه‌های سنگ شکن داده است 

شکل کوه به گونه ای  وحشتناک تغییر کرده وایجاد پرتگاههای فراوان ورزش کوه نوردی را دراین منطقه به خطر انداخته است. تشکیل این کمپین یک حرکت مردمی است برای جلوگیری از مرگ بیشتر کوه گرمه زیبا وبرگشت حیات وزندگی به کوه.

کمپین مردم ملایر با انتشار اطلاعیه ای در کانال خود، خلاصه ای از فعالیت های کمپین از زمان شکل گیری تاکنون را به شرح زیر اعلام کرد:
۱.مراجعه به فرمانداری و حضور در دفتر بخشدار مرکزی و معاون عمرانی وشرح ماوقع واعلام نارضایتی مردم ازتخریب کوه گرمه وآسیب به محیط زیست
۲.اعلام عضوگیری برای هیئت موسسین ngo درکمپین وثبت نام اعضای داوطلب
۳.ارائه  نامه درخواست ثبت انجمن حامیان محیط زیست ملایر به فرمانداری 
۴.ملاقات با جناب آقای کاظمی مسئول حقوقی کمیسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ونماینده مردم ملایر باحضور تعدادی از اعضای کمپین واهالی ازناو.
۵.مراجعه به محیط زیست و گفتگو با آقای گودرزی کارشناس پایش
۶.ملاقات با رئیس اداره محیط زیست ملایر
۷.دوبار ملاقات با معاون اداره صمت ملایر 
۸.دوبار ملاقات با کارشناس ومعاون اداره منابع طبیعی
۹.ملاقات ودیدار با جناب احد آزادیخواه نماینده محترم مردم درمجلس وحضور روسای محیط زیست ومنابع طبیعی در این جلسه
۱۰.پیگیری جناب کاظمی با ارسال نامه ای باامضای ایشان بعنوان مسئول فراکسیون محیط زیست و محمدرضاتابش رئیس این فراکسیون به دکتر کلانتری معاون رئبس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور
۱۱. ارائه نامه درخواست استعلام از ادارات صنعت ومعدن و محیطزیست ومنابع طبیعی در خصوص وضعیت برداشت از کوه به نمایندگان محترم ملایر در مجلس شورای اسلامی

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1295808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =