ماه محرم فرصت جذب جوانان به آرمان‌های دینی و مساجد است

مدیر کانون‌های فرهنگی هندی مساجد لرستان گفت: در کانون‌های فرهنگی و هنرید تلاش می‌شود برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد، آگاهی‌ بخشی، بصیرت و نهادینه‌سازی فرهنگ دینی تلاش شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، محمد ابدالی پور در این رابطه گفت : در طول دهه نخست محرم برنامه‌هایی با رویکرد روشنگری، بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می‎شود.

وی با اشاره به این‌که این برنامه‌ها شامل برنامه‌های دینی و قرآنی، فرهنگی، اجتماعی، تربیتی و اخلاقی است که در مساجد برگزار می‌شود، افزود: در این راستا کارگاه‌های تربیتی و جلسات سخنرانی با محوریت نهادینه‌سازی فرهنگ عاشواریی و سبک زندگی اسلامی برگزار می‌شود.
 
مراسم سوگواری بهترین فرصت برای جذب بیشتر نسل جوان به مساجد است

ابدالی‌پور با اشاره به این‌که ماه محرم فرصت جذب جوانان به آرمان‌های دینی و مساجد است، ادامه داد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی و همچنین مراسم سوگواری بهترین فرصت برای جذب بیشتر نسل جوان به مساجد است.

مدیر کانون‌های فرهنگی هندی مساجد لرستان در ادامه گفت : در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی مناسب برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد، آگاهی‌بخشی، بصیرت و نهادینه‌سازی فرهنگ دینی تلاش شود.

مشارکت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در برگزاری آیین‌های خاص عزاداری

ابدالی‌پور با اشاره به مشارکت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در برگزاری آیین‌های خاص عزاداری محرمی چون مراسم شیرخوارگان حسینی، عاشورا و تاسوعای حسینی، روشنگری و تلاش برای جلوگیری از ورود خرافه به آداب عزداری را دیگر برنامه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ذکر کرد و افزود: به‌رغم وجود همه نقاط قوت آئین‌های عزاداری امام حسین(ع)، باید تلاش شود تا از یک‌سری آسیب‌هایی که در مدت برگزاری این مناسبت‌ها ممکن است به وجود آید دوری و جلوگیری کرد.

۴۶

کد خبر 1296121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =