۰ نفر
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
متیس تهدید به افشاگری درباره ترامپ کرد

ایسنا نوشت: وزیر دفاع سابق آمریکا گفته است "زمانش که برسد" درباره خط‌مشی و استراتژی دفاعی دولت ترامپ توضیحاتی خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، جیمز متیس، وزیر دفاع سابق آمریکا که در ماه دسامبر از سمت خود استعفا کرد، طی حضور در "شورای روابط خارجی" در نیویورک گفته است: "زمانش که برسد درباره مسائل امور استراتژیک و خط‌مشی [دولت ترامپ] حرف می زنم؛ تردیدی در این موضوع ندارم اما لازم است به کسانی که مسئول محافظت از کشور در این برهه بسیار سخت هستند، یک فرصت بدهم".

او هنگام مباحثه درباره کتاب جدیدش به نام "کد آشوب: آموختن رهبری" اظهار داشت: "در موعد مطلوب -که نمی‌دانم چه زمانی باشد- درباره سیاست و استراتژی، اعتراضاتم را مطرح خواهم کرد". وی این کتاب را با همکاری یک نویسنده دیگر نوشته است.

متیس با معرفی کتابش طی هفته پیش، برای نخستین بار از زمان استعفایش در ماه دسامبر، به بیان اظهارات گسترده‌ای پرداخت؛ او به طور مستقیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را مورد انتقاد قرار نداده است، اما زمانی که ترامپ از برنامه‌اش مبنی بر خارج کردن تمام نیروها از سوریه صحبت کرد، متیس انتقادات غیر صریح خود را نسبت به این اقدام به قلم درآورد و در آن، به طور خاصی به اهمیت روابط با هم‌پیمانان آمریکا اشاره داشت.

در متن نامه استعفای او که در کتاب مذکورش نیز چاپ شده، او به اختلافات خود و رئیس‌جمهوری آمریکا در اهمیت یاری گرفتن از دیگر کشورها تاکید کرده بود.

متیس گفت هرگونه انتقاد را به تعویق می‌اندازد زیرا به این معتقد نیست که در صورت ترک یک دولت بر سر یک موضوع، "می‌توان بیرون رفت و شروع به صحبت کرد". او می‌گوید: "فکر نمی‌کنم این، کار درست باشد".

او خاطرنشان کرد: "ما یک رئیس‌جمهور، یک وزیر خارجه و یک وزیر دفاع داریم که در تلاش هستند تا از این تجربه بزرگ که من و شما آن را آمریکا می‌نامیم، محافظت کنند و من قصد ندارم کار آن‌ها را به عنوان یک وزیر دفاع سابق که حال مسئول چیزی نیست، سخت‌تر کنم".

این فرمانده سابق نظامی می‌گوید در تشخیص "نهادهای سیاسی و شایستگی‌های سیاسی افراد"، به مردم آمریکا اطمینان دارد.او در این باره می‌گوید: "من اعتماد زیادی به مردم آمریکا دارم، در مورد مردم آمریکا نگرانی ندارم".

23311

کد خبر 1296318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =