پاسخ آملی‌لاریجانی به نامه اعضای مجمع درباره مجادله با آیت‌الله یزدی: عذرخواهی می‌کنم /نامه منتشر شده صددرصد جعلی است و شباهتی به خط من ندارد

رئیس مجمع تشخیص ضمن تأکید بر حرکت براساس هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری، تلاش دشمن در القای اختلاف میان مسئولان را تلاشی باطل و خیالی خام دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به نامه جمعی از اعضای این مجمع مبنی بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی مسئولان و نخبگان کشور حول محور ولایت و امامت رهبری معظم انقلاب، ضمن تأکید بر حرکت براساس هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری، تلاش دشمن در القای اختلاف میان مسئولان را تلاشی باطل و خیالی خام دانست.

متن کامل بیانیه آیت الله آملی لاریجانی در پاسخ به نامه جمعی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن تشکر از تذکرات برخی از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، اینجانب ابائی ندارم که بپذیرم انسان در شرایطی قلم و زبانش دچار لغزش می‌شود و بر قلم و زبان مطالبی جاری می‌شود که خلاف مصلحت است و بلکه گاه خلاف انصاف. در جایی که گاه قلم بزرگان علم و تقوا طغیان می‌کند و بر قلم شان مطالبی جاری می شود که نباید، امکان چنین امری بر طلبه لاشئ‌ای چون این فقیر، چندان مستبعد نیست.

از نامه اینجانب دلسوزان بسیاری مکدر شدند، در همین جا بر خود فرض می دانم که از محضر شریف همه آنان عذرخواهی کنم.

آیت الله یزدی حفظه الله منشا خدمات بسیاری در حوزه‌های علمیه بوده‌اند و سابقه مودت اینجانب با ایشان هم دیرینه. ما همه در یک صفیم و دشمن بی‌جهت خیال باطل تفرقه افکنی نکند، کدورت بین احبّاء عارضی است و انشاالله خداوند تبارک و تعالی همه کدورت ها را خواهد زدود و راه روشن خود را بر بندگان صادقش خواهد نمود.

به گمان بنده همه این‌ها سهل است. آنچه مهم است نقشه‌های دشمن در تفرقه افکنی در میان مسئولان و ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم است. دشمن با اجیر کردن عده‌ای در خارج کشور و همراهی عده‌ای دیگر در داخل تلاش می‌کند با شایعه افکنی و دروغ پردازی به اهداف فوق برسد.

در همین راستا برخی سایت‌ها و کانال‌های اجاره‌ای، ادعا کردند اینجانب نامه‌ای گلایه آمیز به رهبری معظم نوشته‌ام و از ایشان استجازه برای سفر به نجف اشرف کرده‌ام. این ادعا صد درصد کذب است نه نامه‌ای در کار بود و نه استجازه‌ای؛ و تصویر نامه‌ای هم که منتشر کرده‌اند صد درصد جعلی بود و خط منتشره هم هیچ شباهتی به خط اینجانب ندارد. غرض آنان القاء یأس و بی‌اعتمادی در مردم و ایجاد اختلاف در میان مسئولین و حتی القای شایعه اختلاف مسئولان با رهبری بود.

البته همه این‌ها خیالی باطل است. مردم ما بصیرتر از آن هستند که فریب این شایعات بی اساس را بخورند و مسئولان ما هم فهیم‌تر که این دروغ پردازی‌ها بتواند در صف آنان رخنه ایجاد کند.

ما همه در صف واحدیم و در خدمت رهبری نظام و در مسیر روشن انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای دینی عمل خواهیم کرد. راه امام قدس الله نفسه الزکیه و رهبری معظم انقلاب حفظه الله تعالی روشن است.

اینجانب همراه میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان اسلام نه فقط اوامر رهبری را واجب الاتباع می‌دانیم، بلکه از صمیم قلب ایشان را باور داریم: علم و تقوا و اخلاص و مجاهدت و تیزبینی و درایت و مدیریت فوق العاده ایشان را و لذا اوامر و توصیه‌های ایشان را نه فقط از باب الزام شرعی یا عقلی، بلکه با طوع و رغبت دنبال می‌کنیم. امروز مقاومت در جهان اسلام به یمن پایمردی و رهبری شخص ایشان، به قله‌های عزت رسیده است و این بر احدی پوشیده نیست. عزت ایران اسلامی و مقاومت مردم عزیز ما هم همینطور.

"ان الذین امنو و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا" و این‌ها البته نکاتی نیست که امروز و در این ساعت عرض می‌کنم بلکه در طول سال های متمادی به کرات به مناسبت های مختلف بیان کرده‌ام. مقصود این است که دشمن بی‌جهت خود را مشغول کرده، کار او آب در هاون کوفتن است.

بوق های تبلیغاتی خارجی تلاش کردند از نامه اینجانب به آیت‌الله یزدی غایت سوءاستفاده را بکنند، تلاش کردند که القاء کنند آن نامه نوعی تعریض و گلایه از نهادهای مهم نظام چون شورای نگهبان و سپاه پاسداران و صداو سیما و غیره است. در حالی که واضح است نهادهایی که مایه افتخار متدینان و بلکه هر ایرانی است، نمی شود که مورد تعریض اینجانب قرار گیرند. سپاه پاسدارانی که مجاهدت ها و تلاش های یکایک آنان و به خصوص فرمانده هانش مایه  مباهات هر ایرانی است، چگونه ممکن است  مورد تعریض مسئولی در این رده باشد. و همینطور شورای محترم نگهبان که عالی ترین مرجع در باب پاره ای تصمیمات مهم در مقام نظارت و در مقام تشخیص خلاف قانون اساسی و خلاف شرع در مصوبات مجلس است.

در مورد قوه قضاییه و برخوردهای آن با فساد چه در داخل قوه وچه در خارج آن، در نامه به روشنی سخن گفته‌ام. مسلماً این جانب هیچ‌گاه از شخص یا گروه فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد و اقدامات بنده در طول ده سال خدمت در قوه قضاییه گواه این مطلب است. برخورد با فساد و رسیدگی عادلانه نسبت به مجرمان، وظیفه ذاتی دستگاه قضایی است که همه باید از آن حمایت کنند. گلایه بنده از اصل رسیدگی به فسادها نبود، بلکه از پاره ای فضاسازی های رسانه ای و شایعات بی اساسی بود که متأسفانه توسط برخی دامن زده می شود.

آنچه دستگاه تبلیغاتی دشمن و برخی اذناب داخلی آنان بافته اند سوء فهم و سوء برداشت و بلکه سوء استفاده مغرضانه آنان است.

گرچه می پذیرم که باید نامه با لحن درست‌تر و دقت بیشتری نگاشته می شد تا جلوی این سوء استفاده ها گرفته شود. مقصود اینجانب از پاره‌ای گلایه ها تصورات و اقدامات غلط برخی افراد در برخی از این نهادها بود که امیدوارم با تدبیر صحیح مسئولان مرتفع شود.

در پایان بار دیگر از همه دلسوزانی که نامه اینجانب موجب کدورت خاطرشان شده است عذرخواهی می کنم و امیدوارم همه با اجتناب از حواشی و عوارض، در صف واحد، برای رفع مشکلات مردم که حقیقتاً امروز  کمر شکن است، تلاش کنیم که اگر با اخلاص در راه خدا گام برداریم نصرت خداوند قطعی است: ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم. و آخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمین.

متن نامه جمعی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به آیت الله آملی لاریجانی به قرار زیر است.

حضرت آیت الله آملی لاریجانی

رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

با سلام و تحیّت؛  همان گونه که پس از انعکاس مجادلات انجام شده در رسانه ها در مورد آثار نامطلوب آن نکاتی به استحضار رسید، مطالب منتشر شده به نام آیت الله یزدی و به ویژه پاسخ کتبی منتسب به جنابعالی، ضمن اینکه دوستان و دلباختگان انقلاب عزیزمان را شگفت زده و دل آزرده کرد دستاویزی برای سوء برداشت‌ها و شیطنت‌های دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی علیه انقلاب و دستاوردهای افتخارآمیز آن گردید.

با توجه به مقامات علمی و موضع گیری‌ها و سوابق مثبت شما در طول سالهای خدمت در سنگر شورای محترم نگهبان و به ویژه دستگاه قضایی کشور و به لحاظ اهمیت و ضرورت وحدت و همدلی و وفاق بین مسئولان و نخبگان کشور، حول محور ولایت و امامتِ رهبری فرزانه انقلاب و لزوم دادن پاسخ قاطع به یاوه سرایی‌ها، مشفقانه از جنابعالی استدعا می‌شود با تدبیر مناسب راه هرگونه برداشت منفی علیه نظام و ارکان عزت بخش آن و سوء استفاده دشمنان و بدخواهان را مسدود و آنان را مأیوس و نا امید ساخته و با این اقدام خداپسندانه موجبات سرور و خوشحالی ملت فداکار را فراهم سازید.

بدیهی است انقلاب اسلامی به برکت آرمان‌های حیاتی و در سایه رهبری حکیمانه و امام گونه رهبر معظم انقلاب و پیمان وثیق و مستحکم مردم عزیزمان با آرمان های انقلاب و شهیدانش همچنان راه پر اقتدار خویش را بیش از گذشته طی خواهد نمود و هر روز منشأ اقتدار و سرافرازی بیشتری خواهد شد.

جمعی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1296551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 28
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  274 0
  اون مخز ن الاسرار هنوز مشخص نیست چی بود
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  154 3
  مصلحت اندیشی کردید
 • DE ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  130 1
  عجیبه
 • احمد FR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  231 0
  به این زودی نظرت عوض شد !!!!!!!
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  279 4
  مردم دیگه تفاوتی براشون نداره
 • IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  182 1
  قضیه حوزه علمیه قم چی بود ...یه روشنگری و توضیح لطفا
 • IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  194 9
  دیگه نمیشه جمش کرد
 • IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  باور کنید برای مردم مهم نیست
 • US ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  124 9
  خخخخخخخخخ
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  116 0
  عقب نشینی کرده یعنی؟
 • ریما IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  81 3
  کاش قبل اون نامه فکر میکردید
 • ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  77 1
  ما که اخرش نفهمیدیم چی به چی شد
 • US ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  241 1
  عجب دنیایی شده! کلی بد و بیراه به بار هم کردن و بعد وصلش کردن به تفرقه افکنی یه عده ای از خارج از کشور
 • IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  60 20
  خخخخخ یه صلوات بفرستید
 • IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  69 0
  کیا نوشتن نامه رو خب
 • IR ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  112 0
  اتهامات مطرح شده چی می شوند؟
 • مهدب IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  53 0
  عجب!
 • من KR ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  84 0
  من که باور نمیکنم
 • IR ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
  74 0
  علی مطهری کجایی!؟
 • بی نام IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
  37 0
  !!!!!!!!!!!!!!
 • IQ ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
  144 0
  این "مصلحت" که فرمودید یعنی کماکان سینه پر از اسرار آقازاده ها و معاونین باشد تا روز مبادا ؟
 • IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
  62 0
  اصلا بحث و دعوا چرا و البته حرفهاو ادعاهای این دو نفر به هم کاملا قابل پیگیری بود
 • IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
  4 117
  حرف های آقای آملی در باره جناب یزدی لحن خوبی نداشت
 • IR ۰۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
  118 8
  متاسفانه هر دوی شما مکنونات قلبی خودتان نسبت به دیگری را آنچنان تند بروز داده اید که با این سخنان به هیچ وجه نمی‌توان از وخامت آن کاست ،تیر از کمان چو رفت نیاید به شست باز
 • IR ۰۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
  متاسفانه امدنیوز منبع شد و این جنجالها راه افتاد
 • GB ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
  52 13
  واقعا جعلی بود؟
 • عامری IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
  بهتر است به جای نامه عذرخواهی، عریضه ی شکایت خود را به قوه قضاییه تحویل دهید.
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
  36 17
  کاش نمی شد