جنیدی: برخی خواسته‌های اقلیت‌های مذهبی را به حق می‌دانم/ دولت به دنبال استفاده از همه اقوام در مناصب است

ایلنا نوشت: معاون حقوقی رئیس جمهور در دیدار با ماموستا محمدی، امام جمعه اهل سنت کرمانشاه و اعضای شورای افتاء کرمانشاه گفت: دولت به دنبال استفاده از همه اقوام کشور در مناصب است.

لعیا جنیدی در دیدار با ماموستا محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه و اعضای شورای افتاء کرمانشاه با بیان این مطلب که نگاه حقوقی، نگاه سیاسی نیست، گفت: قانون اساسی تساوی مردم در برابر قانون را مقرر کرده و طبیعی است که بنده عمیقا به این اصل اعتقاد داشته باشم و برای آن تلاش کنم.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه ارزش های بزرگ برای رسیدن به خواسته ها نباید از یاد برود، تصریح کرد: ارزش های بزرگ، حفظ کلیت کشور، وحدت ملی، تمامیت ارضی، دوام و قوام کشور است.

جنیدی  نظام کشور را مجموعه‌ای از نظم‌ها تعبیر و اذعان کرد: امروز گروه‌های خارجی و مداخلات تهدید کننده منطقه، کشور را تهدید می‌کند ولی مردم ایران مردم متحدی هستند و حفظ موجودیت کشور برایشان اهمیت دارد.

جنیدی با بیان اینکه ایران باشکوه مجموعه‌ای از اقوام مختلف است که در عین حال بهم پیوستگی دارند و واحد هستند، مطرح کرد: این باور به اتحاد موجودیت کشور را مستحکم و حفظ می‌کند؛ وجود اقلیت‌های مختلف قومی و مذهبی در کشور، تنوع فکری و فرهنگی ما را نشان می‌دهد که در عین حال به هم پیوسته است.

وی اظهار کرد: بدون هیچ تردیدی برخی خواسته‌های اقلیت‌های مذهبی را به حق می دانم و تلاش می‌کنیم اصل تساوی مردم در برابر قانون برای تمام مردم کشور تامین شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان این مطلب که مبنا در مناصب باید شایسته سالاری باشد، عنوان کرد: به دنبال شایسته سالاری است که احساس رضایت، خشنودی، اقناع و انگیزه بیشتر برای کار بیشتر پیش می آید؛ دولت هم به مانند شما فکر می کند و علاقه مند به شایسته سالاری است.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1297348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =