۰ نفر
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
پروژه مردم نگاری در شهرستان سقز آغاز شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سقز گفت: این پروژه گام بسیار مهمی در جهت جلوگیری از فراموشی ذخایر فرهنگی و تمدنی منطقه و انتقال آن به نسل های بعدی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، صلاح نصراللهی اظهار داشت: پروژه ی مردم نگاری شهرستان سقز در قالب سه طرح مردم نگاری دانش بومی، مردم نگاری ادبیات شفاهی و مردم نگاری مراحل حیاتی زندگی (تولد-ازدواج-مرگ) آغاز شد.

وی افزود: این طرح  که جامع ترین پروژه ی مردم نگاری شهرستان سقز می باشد توسط هیاتی ۸ نفره به سرپرستی عبدالهادی قادرپور آغاز به کار کرده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سقز بیان کرد: در این پروژه کل حوزه ی شهرستان سقز در قالب آن مورد بررسی و مستند نگاری قرار می گیرد و طی آن آداب و رسوم و نیز فنون و دانش های محلی منطقه ثبت و ضبط گردیده و گام بسیار مهمی در جهت جلوگیری از فراموشی این ذخایر فرهنگی و تمدنی منطقه و انتقال آن به نسل های بعدی است.

نصراللهی  در پایان خاطرنشان کرد: مردم نگاری روش جمع آوری داده های مورد نیاز در علم مردم شناسی است و مردم شناسی نیز شاخه ای از علم انسان شناسی می باشد.

۴۶

کد خبر 1297662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =