۱ نفر
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
روسیه دلار آمریکا را دور زد

تسنیم به نقل از راشاتودی نوشت: ارقام منتشر شده توسط بانک مرکزی روسیه نشان داد که این کشور ذخایر طلای خود را طی یک ماه ۷.۵ میلیارد دلار افزایش داده است.

 اطلاعات بانک مرکزی روسیه نشان می‌دهد که ذخایر شمش طلای این کشور به ۱۰۹.۵ میلیارد دلار رسیده است. روسیه همچنان ذخایر بین المللی فزاینده خود را از دلار آمریکا دور نگه می دارد.
ارقام منتشر شده توسط بانک مرکزی روسیه در روز جمعه نشان داد که این کشور ذخایر این فلز گران بهای خود را طی یک ماه ۷.۵ میلیارد دلار افزایش داده است. بنابراین سهم طلا در ذخایر روسیه به رکوردی جدید رسیده و تا ۲۰.۷ درصد نسبت به ۱۹.۶ درصد قبل افزایش یافته است.

طلا


در همین حین، روسیه ذخایر ارز جهانی خود را هم تقویت کرد. این ذخایر به بالاترین رکورد از فوریه ۲۰۱۳ رسیده است. ذخایر ارز خارجی روسیه طی یک ماه ۹.۲ میلیارد دلار معادل ۱.۸ درصد افزایش یافت و به ۵۲۹.۰۸۳ میلیارد دلار در اول سپتامبر رسید.
روسیه طی سال های اخیر به طور مداوم طلا ذخیره کرده تا وابستگی اقتصاد خود را به دلار کاهش دهد و با توجه به خرید هنگفت این فلز گرانبها توسط روسیه، این کشور بزرگترین خریدار طلای جهان در سال گذشته شناخته شد.
در پایان ماه جولای، ذخایر طلای روسیه پس از خرید ۹ تن از این فلز زرد در یک ماه به ۲۲۱۷.۶۸ تن رسید. از ابتدای سال جاری میلادی، بانک مرکزی روسیه ذخایر طلای خود را ۱۰۶ تن افزایش داده است.
اگر روسیه به تقویت ذخایر بین المللی خود که شامل ارزهای خارجی و طلای پولی در بین سایر سرمایه ها می شود ادامه دهد، از عربستان پیشی می گیرد و بزرگترین دارنده ذخایر ارز خارجی در جهان می شود.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1297692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =