۱۱۴ نفر  امسال در اصفهان بر اثر مصرف مواد مخدر فوت کردند

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: متوفیان ناشی از مصرف مواد مخدر در چهار ماهه اول سال ۱۱۴ نفر بوده است و این آمار نسبت به سال گذشته رشد ۱۶ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان رسول خرمیان اظهار داشت: ۱۰۰ هزار نفر معتاد در استان اصفهان وجود دارد دارد و مجرمین مواد مخدر استان اصفهان ۴۳ درصد از آمار زندانی های استان را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: مجموع کشفیات استان از سال ۶۲ ، ۴۸۰ هزار کیلو گرم بوده و در پنج ماهه اول سال جاری ۲۰ هزار کیلو گرم کشفیات داشته ایم. مجموع دستگیری های این حوزه در پنج ماهه اول سال ۹۷ بیش از ۲۵ هزار نفر بوده و در پنج ماهه اول سال ۹۸ بیش از ۱۲ هزار نفر دستگیری درمورد مواد مخدر داشته ایم.

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان  بیان داشت: ۵ ایستگاه بازرسی ثابت در استان اصفهان داریم و متوفیان ناشی از مصرف مواد مخدر در چهار ماهه اول سال ۱۱۴ نفر بوده است و این آمار نسبت به سال گذشته رشد ۱۶ درصدی را تجربه کرده است.

وی ادامه داد: ۷۸ مرکز اقامتی در استان اصفهان برای معتادان موقت است و در حوزه سازمان های مردم نهاد اولین سازمان مردم نهاد در زمینه مبارزه با مواد مخدر در اصفهان و در ۱۱۰ سال پیش شکل گرفته است.

خرمیان تصریح کرد: ۱۰۷ سمن پیشگیری از اعتیاد در استان اصفهان فعالیت می کنند و در محلات و مراکز مختلف اقتصادی نیز فعال هستند.برگزاری جلسات در سطح استان ، ۹۱ درصد انتظارات ستاد را محقق کرده است.

۴۶

کد خبر 1297788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =