نماینده تشکل کارگری: واگذاری شرکت کنتورسازی قزوین اشتباه بود؛ کارگران یک روز خوش ندیدند

ایلنا نوشت: دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: واگذاری شرکت کنتورسازی به بخش خصوصی اشتباه بود و حتی اگر یک ساعت هم این شرکت در دست مدیرعامل باشد، اضافی است و باید از وی پس گرفته شود.

عید علی کریمی با اشاره به تجمعات متعدد اخیر کارگران شرکت کنتورسازی مقابل استانداری قزوین اظهار کرد: از زمانی که این شرکت به بخش خصوصی واگذار شده کارگران روز خوش ندیدند و در واقع واگذاری این شرکت به بخش خصوصی اشتباه بوده و حتی یک ساعت هم دست مدیرعامل این شرکت باشد، اضافه است و باید از وی پس گرفته شود.

وی افزود: این شرکت بدهی انباشته بسیار زیادی به بخش‌های مالی از جمله مالیات، بیمه و غیره دارد که اصل بدهی حقوق 24 ماهه کارگران این شرکت است.

دبیراجرایی خانه کارگر استان قزوین ادامه داد: شرکت کنتورسازی شهرستان البرز استان قزوین مشکل تولید و فروش ندارد و مهم، سوء مدیریت این شرکت است که در حال حاضر در زندان به سر می‌برد و در واقع این فرد، اهلیت مدیریت این شرکت را نداشته است.

کریمی اضافه کرد: در جلسات و کمیسیون‌ها پیشنهاد داده‌ شده که تحت پوشش کمیته‌ای متشکل از دستگاه قضایی، استانداری قزوین، سازمان صمت، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین و نماینده کارگران و نماینده سهامدار به بررسی وضعیت شرکت کنتورسازی بپردازند و با ایجاد گردش مالی، تدبیری برای پرداخت مطالبات کارگران این شرکت که بیش از 150 نفرهستند، اندیشیده شود.

وی با اشاره به نگرانی در زمینه مشکلات کارگران شرکت کنتورسازی خاطرنشان کرد: از استاندار جدید قزوین درخواست می‌شود در اولین فرصت جلسه‌ای برگزار کرده و با همفکری با مسئولان استان قزوین تمهیدات لازم را برای رفع مشکل کارگران شرکت کنتورسازی قزوین بیندیشد که خانه کارگر استان قزوین هم آمادگی حضور در این جلسه و در صورت لزوم، ارائه خدمات را دارد.

این مسئول تصریح کرد: مدیران شرکت کنتورسازی با توجه به اتمام قرارداد کارگران این شرکت به مدت سه تا چهار ماه، در نظر دارند قرارداد جدید با آنان منعقد کنند که خلاف قانون است.

دبیراجرایی خانه کارگر استان قزوین افزود: مسئولان باید خودشان را جای کارگران قرار دهند و برای رفع مشکل آنان، فکر اساسی کنند و در اسرع وقت نسبت به حل مشکلات آنها اقدام کنند.

کریمی ادامه داد: اینکه در گذشته در واگذاری شرکت کنتورسازی به بخش خصوصی فعلی چه افرادی دخیل بودند و چگونه واگذار شده ، بماند اما لازم است مسئولان هر چه زودتر مشکل کارگران را حل کنند چرا که آنها ظرفیتی دارند و به اندازه کافی و بیش از حد خسته و کلافه شده‌اند.

۲۲۳۲۳۱

کد خبر 1297906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =