فرودگاه پیام زیر بار پروازهای مسافری رفت؛ اولین مقصد مشهد بود

فارس نوشت: نخستین پرواز مسافری فرودگاه پیام بعد از فعال شدن بخش مسافربری آن روز دوشنبه کرج را به مقصد مشهد ترک کرد.

شهبازی بعداز ظهر روز دوشنبه در مراسم‌ آغاز مجدد پروازهای مسافری فرودگاه پیام و بدرقه مسافران پرواز کرج- مشهد ضمن تسلیت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: در سال گذشته تلاش ها و هزینه های زیادی شد تا از ظرفیت های فرودگاه بین المللی پیام به جز حمل و نقل باری در زمینه جابجایی مسافر نیز استفاده شود.

وی افزود: سال گذشته بیش از ۶۰ میلیارد تومان برای توسعه تجهیزات، توسعه باند فرودگاه ، سیستم ناوبری، هواشناسی و هر آنچه برای ایمنی فرودگاه بین المللی پیام در بحث باری و مسافری نیاز بود انجام شد و فرودگاهی بروز با امکانات نو در البرز داریم.

استاندار البرز گفت: در گذشته انجام پروازها به کیش و مشهد و بالعکس را از فرودگاه بین المللی پیام داشتیم اما  چند ماه قبل سانحه هوایی در فرودگاه فتح موجب متوقف شدن پروازهای مسافری فرودگاه بین المللی پیام شد.

وی در ادامه به برگزاری جلسات مختلف در ماه های قبل و با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای راه و ارتباطات و مسئولان سازمان هواپیمایی کشور برای از سرگیری مجدد پروازهای مسافری پیام اشاره کرد و افزود: در جلسات هئیت دولت و در مجلس نیز این موضوع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شهبازی با اشاره به اینکه در گذشته مجوز موقتی برای انجام پروازهای مسافری در فرودگاه بین المللی پیام صادر شده بود، بیان کرد: به دلیل ظرفیت های استان البرز کار و تلاش مجدانه برای اخذ مجوز رسمی انجام این پروازها صورت گرفت و با تایید ایمنی پروازها توسط سازمان هواپیمایی کشور این موضوع در جلسه هئیت دولت مطرح و با آن موافقت شد.

وی با اشاره به اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اشتغال و رضایتمندی مردم توجه به ظرفیت هایی مانند فرودگاه بین المللی پیام مهم است، افزود: با ایرلاین های مختلف وارد مذاکره شده ایم؛ چون توسعه و انجام پروازهای مسافری از این فرودگاه مطالبه مردم البرز است.

استاندار البرز با اشاره به اینکه بر اساس آماری که از استان های دیگر داریم بیش از  ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر جمعیت ساکن در البرز دارند که به یقین برای سفرهای هوایی می توانند از ظرفیت های فرودگاه بین المللی پیام البرز استفاده کنند، گفت: با احتساب جمعیت البرز و استان های همجوار می توانیم‌ جمعیت ۲۰ میلیون نفری را در بحث مسافرین پروازی از طریق فرودگاه پیام تحت پوشش قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه فرودگاه بین المللی پیام می تواند بخشی از باری که بر دوش فرودگاه بین مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در زمینه جابجابی مسافر است را به دوش بکشد، عنوان کرد: در پرواز امروز مشهد بخشی از مسافران از استان های همجوار بودند و این‌نشان از نقش مهمی فرودگاه پیام در تبادل مسافر دارد.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1298055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =