چرا مردم به درمانگران غیرمجاز دندان مراجعه می‌کنند؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس جامعه دندانپزشکان گفت: اگر خدمات دندانپزشکی از سوی افراد غیرمجاز انجام شود پیگیری آن با مشکلات متعددی روبرو می‌شود.

علی تاجرنیا، رئیس جامعه دندانپزشکان ایران با اشاره به مراجعه مردم به افراد فاقد صلاحیت در زمینه دندانپزشکی اظهار کرد: مداخله افراد غیر مسئول دندانپزشکی در حوزه سلامت دهان و دندان بیشتر به دلیل نظارت کم دانشگاه‌های علوم پزشکی است؛ جامعه دندانپزشکی چندین بار اعلام آمادگی کرده است که بر ارائه خدمات دندانپزشکی نظارت کافی را انجام دهد.

او ادامه داد: افرادی که جهت دریافت خدمات دندانپزشکی به مراکز غیرمجاز مراجعه می‌کنند اغلب اطلاع کافی ندارند و افراد غیرمجاز به دلیل افزایش هزینه‌های خدمات دندانپزشکی اقدام به ارائه خدمات حوزه دهان و دندان با قیمت پایین‌تر و کیفیتی بسیار کمتر می‌کنند.

رئیس جامعه دندانپزشکان ایران افزود: دریافت خدمات ارزان قیمت دندانپزشکی بوسیله افراد غیرمجاز منجر به درمان مجدد و افزایش هزینه‌ می‌شود و بهتر است از همان ابتدا به کلینیک‌های دندانپزشکی و مراکز معتبر مراجعه شود.

تاجرنیا بیان کرد: مردم این حق را دارند که در هنگام دریافت خدمات دندانپزشکی از مراکز پروانه مطب و شماره نظام پزشکی را درخواست کنند، زیرا افراد دارای شماره نظام پزشکی از سوی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی جهت ارائه خدمات دندانپزشکی معتبر هستند.

او گفت: اگر خدمات دندانپزشکی از سوی افراد غیرمجاز انجام شود در صورت بروز خطا پیگیری از مراجع ذی‌صلاح با مشکلات متعددی روبرو می‌شود، اما اگر به وسیله یک فرد مجاز خدمات حوزه دهان و دندان ارائه شود پیگیری آن در صورت بروز خطا راحت‌تر است.

64231
کد خبر 1299137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =