۲۴ دستگاه در چهارمحال و بختیاری برای حفاظت از تالاب بین المللی چغاخور همسو می شوند

به منظور اجرای برنامه مدیریت زیست بوم تالاب بین المللی چغاخور، استانداری، سمن ها، جوامع محلی و ۲۳ دستگاه دولتی در استان تفاهم نامه همکاری مشترک منعقد کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین استان چهارمحال وبختیاری ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه مدیریت زیست بومی تالاب بین المللی چغاخور، تفاهم نامه مشترک حفاظت و مدیریت پایدار تالاب با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به عنوان دبیر کارگروه استانی برنامه مدیریت جامع تالاب بین المللی چغاخور، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به عنوان نائب رئیس این برنامه، مسئولان، مدیران کل دستگاه‌ها، نمایندگان جوامع محلی و سازمان‌های مردم نهاد امضا و مبادله شد.

شهرام احمدی افزود: اجرایی شدن برنامه مدیریت زیست بوم این تالاب هدف اصلی انعقاد این تفاهم نامه است.

این مقام مسئول در رابطه با مراحل و گام‌های تدوین این برنامه‌ی ملی عنوان کرد: این برنامه با برگزاری ۴ کارگاه با مشارکت دستگاه های اجرایی ذیربط و جوامع محلی از جمله بهره برداران این تالاب تدوین و سپس به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسید و امضای این تفاهم نامه گامی مهم در اجرای برنامه مدیریت زیست بومی این تالاب بین المللی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تفاهم نامه مذکور را ضمانت اجرایی برنامه مدیریت یکپارچه تالاب بین المللی چغاخور دانست و به کارگیری رویکرد مشارکتی را زمینه مناسبی برای همگرایی کلیه ذینفعان در فرآیند مدیریت این تالاب‌ معرفی کرد.
تالاب بین المللی چغاخور با مساحت دو هزار و ۴۳۰ هکتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار، در مسیر جاده شهرکرد به خوزستان، در نزدیکی شهر بلداجی شهرستان بروجن و ۶۵ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

۴۶
 

کد خبر 1299698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =