برخورد جدی با گرانفروشی و تخلف در نمایشگاه مهر

تسنیم نوشت: معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه در نخستین روز برپایی نمایشگاه مهر، شاهد تخلفات بسیاری از جمله گران‌فروشی بودیم از استقرار اکیپ بازرسان در ٢ نقطه بوستان گفتگو و حکیمیه خبر داد.

شهرام میرآخورلو با اشاره به نخستین روز فعالیت نمایشگاه مهر در ٢ نمایشگاه حکیمیه تهران و بوستان گفتگو با اعلام تخلفاتی همچون گران‌فروشی و عدم درج قیمت لوازم التحریر عرضه شده اظهار کرد: در بازرسی‌های انجام شده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، متاسفانه شاهد تخلفات بسیاری در نخستین روز برگزاری نمایشگاه مهر در ٢ نقطه بوستان گفتگو و حکیمیه تهران بودیم.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: عمده تخلفات رخ داده در این بخش مربوط به عدم درج قیمت بخصوص در محصولات فانتزی و همچنین گران‌فروشی کیف مدارس بوده که با حضور بازرسان در این دو نقطه، برخورد تعزیراتی با متخلفان صورت گرفت.

وی گفت: با توجه به این تخلفات و گزارشات ارسالی مقرر شد اکیپ‌های بازرسی در نمایشگاه مهر مستقر شوند و مردم می‌توانند هرگونه تخلف در این نمایشگاه را به این اکیپ‌ها گزارش دهند.

میرآخورلو تاکید کرد: همچنین مقرر شد کمیته‌ای متشکل از اتحادیه مربوطه، بسرعت برای نرخ گذاری اقلام توزیعی در این نمایشگاه اقدام کند و لوازم التحریر و اقلامی که در این نمایشگاه عرضه می‌شوند با نرخی معادل ١۵ درصد کمتر از قیمت بازار به دست مصرف‌کنندگان برسد.

از صبح امروز همزمان با آغاز بکار نمایشگاه مهر، بازرسی بر عرضه لوازم التحریر تشدید شد و بیش از ۴۰ اکیپ از بازرسان سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، بازرسی بر عرضه لوازم التحریر در سطح پایتخت را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1299704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =