۰ نفر
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
کرج صاحب پارک حیات وحش می شود

بیش از ۱۷ هکتار از اراضی شمالی حصار، محدوده بالای میدان حافظ تا تونل بیلقان برای احداث پارک حیات وحش آماده سازی می شود.

به گزارش خبرآنلاین: پیمان بضاعتی پور  با بیان اینکه افتتاح پارک ۱۷ هکتاری حیات وحش در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: فاز اول این پارک امسال به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه پروژه پارک حیات وحش حصار کرج در قالب یک اِکو پارک اجرایی می شود، گفت: اراضی شمالی حصار، محدوده بالای میدان حافظ تا تونل بیلقان برای احداث پارک حیات وحش آماده سازی خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر فنس کشی و محدوده سازی این فضا در حال انجام است، ادامه داد: جاده سازی در این فضا اجرا شده و بعد از انجام برخی اقدامات تعدادی وحوش در این فضا آزادسازی می شود که امکان بازدید شهروندان و گردشگران با ماشین های مخصوص وجود دارد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهر شهرداری کرج با اشاره به اینکه در مراحل بعدی اقداماتی مانند تامین زیرساخت های تاسیساتی (آب و برق) انجام می شود، خاطرنشان کرد: ایستگاه های استراحتگاهی، دریاچه و برکه این مجموعه نیز به طور کامل آماده سازی می شود.

به گفته وی؛ نزدیک به ۴ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد پارک حیات وحش تخصیص یافته است.

مجموعه مدیریت شهری کرج تاکنون نزدیک به ۵ میلیارد تومان برای سه پارک "طبیعت"، "کوهیار" و "همگام" که به عنوان سه ایستگاه تفرجگاهی در مجموعه پارک حیات وحش حصار ساخته شده هزینه کرده که مساحت این پارک ها ۳ هکتار است.

۴۶

کد خبر 1299980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =