۰ نفر
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
فرنگی‌کاران فینالیست نشدند

کشتی گیران راه یافته به دیدارهای فینال مسابقات 3 وزن سوم و پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در قزاقستان مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسابقات سه وزن سوم و پایانی (60، 77 و 130 کیلوگرم) رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از صبح امروز (یکشنبه) در سالن باریس شهر نورسلطان کشور قزاقستان در حال برگزاری است که با پایان یافتن مسابقات مرحله مقدماتی و نیمه نهایی نفرات راه یافته به دیدارهای فینال این اوزان مشخص شدند.

علیرضا نجاتی در 60 و امیر قاسمی منجزی در 130 کیلوگرم با شکست مقابل حریفانشان در نیمه نهایی فردا در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز مبارزه خواهند کرد. محمدعلی گرایی هم باید یکی کشتی را در گروه شانس مجدد برگزار کند تا شانس حضور در دیدار رده بندی و کسب سهمیه و مدال برنز را پیدا کند.
اسامی نفرات راه یافته به فینال و نتایج دیدارهای نیمه نهایی به شرح زیر است:
60 کیلوگرم:

فینال:

کنچیرو فومیتا (ژاپن) – سرگئی امیلین (روسیه)

نتایج نیمه نهایی:
کنچیرو فومیتا (ژاپن)، برنده – علیرضا نجاتی (ایران) (9 بر یک)
سرگئی ایمیلین (روسیه)، برنده - میرامبیک آینگولوف (قزاقستان) (8 بر ضفر)

77 کیلوگرم:

فینال:
تاماش لورینچ (مجارستان) - مایکل کسیدیس (سوئد)

نتایج نیمه نهایی:
تاماش لورینچ (مجارستان)، برنده - آسخات دل مخمدوف (قزاقستان) (یک بر یک)
مایکل کسیدیس (سوئد)، برنده – کاراپت چالیان (ارمنستان) (5 بر 2)
130 کیلوگرم:

فینال:
رضا کایالپ (ترکیه) - اسکار پینو هیندز (کوبا)
نتایج نیمه نهایی:

رضا کایالپ (ترکیه)، برنده – ادوارد پاپ (آلمان) (4 بر یک)
اسکار پینو هیندز (کوبا)، برنده – امیر قاسمی منجزی (ایران) (6 بر 2) 


* نتایج کشتی گیران کشورمان نیز به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم که 39 نفر حضور دارند، علیرضا نجاتی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر مقابل سیداله تاژایف از ترکمنستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد به مصاف هایتم محمود فهمی از مصر رفت و با نتیجه 3 بر یک او را شکست داد. نجاتی در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر مقابل کیم سئونگ هاک از کره جنوبی به برتری دست یافت و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در دور بعد نیز با نتیجه 3 بر یک از سد ایوو آنگلوف، قهرمان 2013 جهان و نایب قهرمان 2017 اروپا گذشت و ضمن کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو گام به نیمه نهایی گذاشت. نجاتی برای حضور در فینال به مصاف کنچیرو فومیتا، قهرمان 2017 جهان از ژاپن رفت، اما با نتیجه 10 بر یک باخت و به دیدار رده بندی رفت تا فردا برای کسب مدال برنز مبارزه کند.
در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم و در کمتر از 2 دقیقه کیم هیون وو، قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی را شکست داد و گام به مرحله بعدی گذاشت. وی در دور بعد نیز با نتیجه 7 بر صفر مقابل الوین مورس علی یف، دارنده مدال برنز 2017 جهان و نفر سوم اروپا از آذربایجان به برتری دست یافت و راهی یک چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با نمایشی ضعیف و پرانتقاد با نتیجه 9 بر یک مغلوب مایکل کسیدیس، برنده مدال برنز بازیهای اروپایی و نفر پنجم جهان در سالهای 2017 و 2018 از سوئد شد و شانس حضور در نیمه نهایی را از دست داد، اما با توجه به حضور حریفش در فینال گرایی شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک را بدست آورد. مسابقات شانس مجدد صبح فردا برگزار خواهد شد.
در وزن 130 کیلوگرم در وزن 130 کیلوگرم که 31 کشتی گیر حضور دارند، امیر قاسمی منجزی در دور نخست با نتیجه 3 بر یک مقابل استپان داوید از چک به پیروزی رسید. وی در دور بعد دست به کار بزرگی زد و با نتیجه 6 بر 4 از سد سرگئی سیمینوف، قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه گذشته و راهی مرحله بعد شد. وی در مرحله یک چهارم نهایی نیز با نتیجه 3 بر یک مامین جان عبداله یف، قهرمان بازیهای آسیایی و نایب قهرمان آسیا از ازبکستان را شکست داد و علاوه بر حضور در مرحله نیمه نهایی سهمیه المپیک در این وزن را نیز قطعی کرد. قاسمی برای حضور در فینال به مصاف اسکار پینو هیندز از کوبا رفت، که با نتیجه 6 بر 2 شکست خورد و شانس حضور در فینال را از دست داد. قاسمی فردا شب در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز به میدان خواهد رفت.
نمایندگان کشورمان در اوزان برگزار شده تنها صاحب یک مدال برنز توسط سعید عبدولی در وزن 82 کیلوگرم شده بودند.

256 43

کد خبر 1300165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =