تحلیل و تجربه کشیش مسیحی از پیاده‌روی اربعین: موتور تولید «امید» است

کشیش «مالخاز سونگیو لاچفیلی» یکی از کشیش های کشور گرجستان است که در مراسم شکوهمند راهپیمایی اربعین شرکت کرده است و از تجربه های خود را در نشست «حسین (ع) در اندیشه مسیحیت» بیان کرده است.

به گزارش خبرآنلاین  کشیش «مالخاز سونگیو لاچفیلی» گفت: من یک مسیحی و پیرو حضرت عیسی (ع) هستم، اما فکر می‌کنم امام حسین (ع) درس‌های زیادی برای من دارد. تجربه من از پیاده روی نجف تا کربلا یکی از عمیق‌ترین تجربه‌های معنوی من بوده است. تأثیر اربعین یک تأثیر معجزه آساست که دارد جهان را به سمت بهترین راهی که می‌تواند برود می‌برد. من با همین لباس در اربعین شرکت می‌کردم و تمامی شرکت کنندگان با من مثل خودشان برخورد می‌کردند و مرا می‌پذیرفتند. در پیاده روی اربعین هر کس هر چیزی که داشت برای من می‌آورد و آن حس نوع دوستی و مهمان پذیری برای من خیلی جالب بود. من نه از بستگان آن‌ها بودم و نه حتی از جامعه و مذهب آن ها؛ اما آن‌ها این گونه مرا پذیرفتند و مهمان نوازی و مهربانی از خودشان نشان دادند که این از ابعاد برجسته اربعین است.

کشیش گرجستانی افزود: به همین دلیل است که من معتقدم اربعین، موتور تولید امید است. اگر ما در مسیر نجف تا کربلا می‌توانیم با هم مهربان باشیم چرا در مسیر تهران تا تفلیس نتوانیم با هم مهربان باشیم و به هم عشق بورزیم؟ باید تشکر کنم از مهربانی افرادی که در این پروژه سهیم شدند. برادر هادی، براد علی و برادر حسین در این پیاده روی به من کمک کردند و توانستم این سفر را به پایان برسانم. آن احساسی که آن روزها تولید شد امروز آماده فوران است. امیدورام این مستندی که ساخته شد بتواند احساسی که در پیاده روی اربعین وجود دارد را به مخاطبینی که تجربه آن را نداشته اند منتقل کند.

وی عنوان کرد: امیدوارم که افرادی از خانواده خودم و مذهب خودم در این پیاده روی شرکت کنند و حس مهربانی و مهمان نوازی و پذیرفته شدن از جانب دیگران را ببینند. بدون هیچ اغراقی می‌گویم که عمیقاً مایلم میان مسلمانان و مسیحیان روابط خوبی برقرار شود. مسلمانان و مسیحیان نیمی از جمعیت کره زمین را تشکیل می‌دهند. صلح و زیست مسالمت آمیز در آینده در دستان ماست.

/6262

کد خبر 1300436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =