آذربایجان‌غربی استانی با ۸۰۰.۰۰۰ خودرو دومین استان پرتراکم خودرویی کشور است

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌غربی با اشاره به تردد بیش از ۸۰۰.۰۰۰ خودرو در استان گفت: هم‌اکنون استان رتبه دوم را در بین استان‌ها از نظر تراکم خودرو دارد بطوریکه بازای هر ۴ نفر در استان و بازای هر ۳ نفر در مرکز استان یک خودرو در حال تردد است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، سرهنگ عباس فرمانی امروز در جمع خبرنگاران گفت: هم‌اکنون ۸۲۰هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع وسیله نقلیه در استان آذربایجان‌غربی در حال تردد هستند که با توجه به جمعیت حدود ۳.۲میلیون نفری، بازای هر ۴ نفر یک وسیله نقلیه در استان وجود دارد که این آمار در ارومیه به عنوان مرکز استان بازای هر ۳ نفر یک دستگاه خودروست.

وی در مورد آمار تصادفات ۵ ماهه استان هم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد، ۵۱ نفر فوتی در تصادفات درون شهری استان رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۴ درصدی داشته ضمن اینکه ۴۰۹۳ مجروح در تصادفات و ۲۲هزار و ۴۰۰تصادف خسارتی نیز در استان رخ داده است که بترتیب ۵ و ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به افزایش ۲۶ درصدی صدور برگ‌های جریمه اظهار کرد: طی ۵ ماه نخست امسال، ۵۳۸هزار و ۵۰۰ برگ اعمال قانون در استان صادر شده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌غربی افزود: ۵ شهرستان ارومیه، خوی، بوکان‌، میاندوآب و مهاباد بیشترین معضلات ترافیکی را در استان دارند ضمن اینکه استان از نظر تعداد تصادفات رتبه دهم کشور است.

فرمانی عامل اصلی تصادفات در استان را ۳ عامل عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم و عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه عنوان کرد.

فرمانی در خاتمه گفت: نیاز به بازبینی تابلوهای رانندگی، سرعت بخشی به اصلاح شیب و هندسی معابر و بالا رفتن فرهنگ رانندگی را عوامل نیاز به کاهش مشکلات ترافیکی و تصادفات در استان است.

۴۶

کد خبر 1300441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =