کلاه جوانان جویای کار را با آگهی استخدام برداشتند

ایلنا نوشت: رئیس پلیس فتای استان اصفهان از شناسایی فردی که با تبلیغ آگهی استخدام در سایت‌های دیوار، شیپور و کانال‌های تلگرامی افراد جویای کار را فریب و اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، خبرداد.

سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: با ارائه مرجوعه قضائی توسط یکی از شهروندان به این پلیس مبنی اینکه با مشاهده آگهی کار در منزل در سایت دیوار با فرد آگهی دهنده تماس و مبلغ 5 میلیون ریال به عنوان هزینه ثبت‌نام و تشکیل پرونده پرداخت و پس از آن پاسخگوی تماس نبوده، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان افزود: در تحقیقات مشخص‌ شد متهم علاوه بر فرد مذکور، از افراد دیگری نیز به همین روش کلاهبرداری کرده و سرانجام با بررسی‌های تخصصی متهم شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر شد.

وی ادامه داد: وی پس از مشاهده مستندات پلیس، ضمن اقرار به جرم خود اظهار داشت با هدف کسب منافع مالی اقدام به انتشار آگهی‌های جعلی با حقوق و مزایای فریبنده و اغواکننده کردم و به این ترتیب پس از دریافت مبالغی از متقاضیان تلفن‌همراه خود را از دسترس خارج می‌کردم.

مرتضوی به شهروندان و بخصوص افراد جویای کار توصیه کرد: شهروندان مراقب آگهی‌ها و تبلیغاتی که بر روی سایت‌هایی نظیر شیپور و دیوار و یا شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود باشند، سایت‌های تبلیغاتی انجام معامله را در بستر فیزیکی بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهی را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

23231

کد خبر 1300673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =