درخواست دانش‌آموزان از حاجی‌میرزایی: دست مافیای کنکور را کوتاه کنید

فارس نوشت: نماینده دانش‌آموزان هرمزگان در مجلس دانش‌آموزی گفت: چرا دست مافیای کنکور کوتاه نشده است؟

دومین نشست نهمین دوره مجلس دانش آموزی با حضور محسن حاجی میرزایی،  وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان برگزار شد. هاشمی‌پور نماینده استان سمنان گفت: مسأله آسیب‌های اجتماعی امروز در کشور به یک مسأله مهم تبدیل شده و دامن‌گیر دانش آموزان شده و متاسفانه در مدارس فضای جامعه و مدرسه رو به مسمومیت رفته است.

هاشمی پور افزود:  باید این فضا تغییر یابد. آسیب های اجتماعی امروزه وارد مدارس شده و وارد فضای آموزش و پرورشی ما شده و خطری جدی است و دانش آموزان ما در خطر هستند و اگر فضای نشاط و امید را ایجاد نکنیم باید هزینه بدهیم و هزینه آن نیز هزینه‌ای سنگین است. باید به دانش آموزان خوراک فکری بدهیم که باعث پیشرفت کشور شود.

وی افزود: آسیب های اجتماعی از بزرگسالان و جوانان ما گذر کرده و امروز در پشت درهای مدارس ما است.

سهم مدارس دولتی در کنکور صفر درصد

خانم قنبری از استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت: زیر بنای ارتقای کشور آموزش است. در کشور ما کنکور با هدف برقراری عدالت پدید آمده و ماحصل آن چیزی جز تبعیض نیست. 

وی در ادامه بیان کرد: وقتی ۷۰ درصد پذیرفته شدگان کنکور از مدارس سمپاد، ۱۴ درصد از مدارس غیر انتفاعی و ۱۳ درصد نمونه دولتی و سهم مدارس دولتی صفر درصد بود نشان دهنده این است که امکانات آموزشی ما برای آقا زادهها و سرمایه داران است. 

وی در ادامه تاکید کرد: چرا دست مافیای کنکور کوتاه نشده و فاصله طبقاتی را روز به روز بیشتر کرده است. 

مدرسه ۶ ساحتی کنکور ۶ ساحتی نیاز دارد

فاطمه رئیسی از استان فارس نیز در ادامه گفت: در سال ۹۰ سند تحول بنیادین با هدف ارتقای آموزش به تصویب رسید. برای اجرای این هدف باید دانش آموز را هدف قرار داد. 

وی در ادامه بیان کرد: اگر هدف بهبود ارتقای آموزش است باید از دید دانش آموز به آن نگریست. آزمون سنجش باید تمام استعداد و فعالیت دانش آموز را در تمام ۶ ساحت ببیند و توانایی و مهارت افراد و به تمام حوزه ها توجه شود. مدرسه ۶ ساحتی کنکور ۶ ساحتی نیاز دارد. 

کتاب تعلیمات دینی از سال ۶۰ بازنگری نشده است

نوید خاکشور از استان اصفهان و نماینده کلیمیان نیز در ادامه بیان کرد: کتاب های درسی یکی از مهمترین منابع یادگیری است و گنجاندن این اطلاعات و توجه به نمره در صدر توجه است. کتاب تعلیمات ادیانی دینی را تمام دانش آموزان اقلیت نیز آموزش می بینند و در کنکور برای آن آزمون می دهند. این کتاب از سال ۶۰ تدوین شده و هنوز بازنگری نشده است. 


۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1300908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =