بیش از ۴۰۰ هزار دانشجو و دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد هستند

تسنیم نوشت: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۶۸ هزار دانشجو و ۳۶۵ هزار دانش‌آموز مددجو تحت پوشش کمیته امداد هستند و باید به‌گونه‌ای باشد که خروجی این دانشجویان و دانش‌آموزان سرباز نظام باشند.

مرتضی بختیاری در دیدار آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان که در بیت معظم له برگزار شد،اظهار داشت: قم در زمینهٔ مددکاری موفق بوده و به‌عنوان یک کار ابتکاری مددجویانی که می‌خواهند به خانواده‌های تحت پوشش سرکشی کنند که سرپرست آن‌ها زن است مددکار هم زن خواهد بود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: این کار ابتکاری در قم بسیار مورد استقبال بوده است و تلاش داریم در سایر استان‌ها هم این کار را توسعه دهیم.

وی گفت: در دوره آقای فتاح خدمات بزرگی انجام‌گرفته است و در طول ۴۰ سال‌ گذشته خدمات بزرگی به مردم ارائه‌ شده است.

بختیاری با بیان اینکه مقوله اشتغال و ایجاد درآمد پایدار مأموریت‌های ویژه کمیته امداد است، گفت: برای توانمندسازی سه‌پایه اساسی اشتغال‌زایی، ایجاد مسکن و فعالیت‌های فرهنگی را در نظر گرفته‌ایم و قم در این زمینه موفق بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اشتغال مددجویان کمیته امداد در قم بیان کرد: سال گذشته هزار و ۳۰۰ شغل ایجاد شد که هزار و ۵۰۰ سهمیه اشتغال‌زایی دارند و تلاش داریم با اختصاص اعتبار بیشتر این سهمیه را دو برابر کنیم.

وی با اشاره به اهمیت خدمت به محرومان بیان کرد: احسان و نیکوکاری کار ارزشمندی است که کمیته امداد در این زمینه با حمایت مراجع، علما و ائمه جمعه و جماعات اقدامات خوبی داشته است.

بختیاری گفت: مراکز نیکوکاری را در مساجد با عنوان مسجد محوری با این نیت که کمک‌های مردم توسط اهل محل به نیازمندان داده شود، راه‌اندازی کرده‌ایم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: ۶۸ هزار دانشجو و ۳۶۵ هزار دانش‌آموز مددجو تحت پوشش کمیته امداد هستند و باید به‌گونه‌ای باشد که خروجی این دانشجویان و دانش‌آموزان سرباز نظام باشند.

۶۴۲۳۱
کد خبر 1301000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =