۲ نفر
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
معرفی برندگان ​جایزه ادبی سیمین

ایبنا نوشت: نخستین دوره جایزه ادبی سیمین عصر روز چهارشنبه ۲۷ شهریور هم‌زمان با روز شعر و ادب فارسی با شرکت نویسندگان، هیات داوران و علاقه‌مندان و با تجلیل از سه داستان‌نویس جوان برتر به کار خود پایان ‌داد.

امیرحسین افشار دبیر این جایزه ادبی در آیین پایانی این جایزه ادبی با بیان اینکه این جایزه برای نخستین بار و با تلاش یک مجموعه خصوصی و با هدف معرفی نوآوران و خلاقان ادبی داستان‌نویس و فراگیرسازی داستان‌نویسی برگزار می‌شود تصریح کرد: باید برای رشد و تعالی فرهنگ داستان‌نویسی و شکوفایی استعدادهای علاقه مندان جوان فضای مناسب را  مهیا کرد و زمینه و میدان را برای رشد و شکوفایی و بروز و ظهور استعدادهای نوآمدگان فراهم کرد. 

حنیف افخمی ستوده  از اساتید دانشگاه نیز با بیان اینکه نویسندگی شغل نیست، بلکه نوعی سبک زندگی است افزود: نویسنده زندگی اش را می سوزاند و قابل درک برای بقیه نیست، لذات خاصی دارد و هرکسی نمی تواند آن را احساس کند، اماهرکسی از نویسندگی لذت ببرد ،از سایر لذت ها بی نیاز می شود.

ندا پیشیار نویسنده و دیگر عضو هیات داوران هم با اشاره به شرکت بیش از ۵۰۰نفر در این جایزه ادبی گفت: ۷۰ درصد کسانی که اثر ارسال کردند از بانوان بودند.
 
براساس اعلام رای هیات داوران از میان آثار رسیده یگانه شیخ الاسلامی، سارا فعال و مولود علیزاده فاضل به عنوان نویسندگان برتر و خلاق این جایزه ادبی معرفی  و با اهدای هدایا و تندیس از برگزیدگان تجلیل شد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1301193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =