۰ نفر
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
 ظریف بامداد جمعه عازم نیویورک می‌شود

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در توییتی نوشت: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد جمعه ( 29 شهریورماه) عازم نیویورک می شود.

به گزارش خبرآنلاین، «سید عباس موسوی» در این توییت یادآورشد: محمد جواد ظریف برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک می شود.

شایان ذکر است، هفتاد و چهارمین دور از نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حضور سران کشورهای عضو این سازمان درنیویورک برگزار می‌شود.

سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که سال جاری، رهبران کشورهای جهان علاوه بر شرکت در مباحث مجمع عمومی، در مجموعه‌ای از نشست‌ها با هدف تقویت اقدامات در زمینه «تغییرات اقلیمی»، «رشد پایدار»، «سلامت» و «صلح جهانی» نیز شرکت خواهند کرد.

این نشست‌ها در ادامه پیگیری اهداف برنامه توسعه پایدار برگزار می‌شود که سال ۲۰۱۵ میلادی توسط رهبران کشورهای جهان تصویب شده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، رکن اصلی، جهانی و مشورتی این سازمان است و همه کشورهای عضو در آن نماینده دارند. هر عضو سازمان ملل متحد در مجمع دارای یک حق رای است و نشست سالیانه خود را از سپتامبر تا دسامبر یا ژانویه برگزار می کند.

310311

کد خبر 1301330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =