۰ نفر
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
کلزا، نقطه عطف توسعه کشاورزی در کردستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: کلزا، با به کارگیری مدیریت صحیح، باعث افزایش چشمگیر سطح درآمد کشاورزان خواهد شد.

خالد جعفری در گفتگو با خبرآنلاین گفت: کلزا از جملۀ گیاهان روغنی است که علاوه بر اهمیت ذاتی خود در امر تأمین روغن مورد نیاز کشور، در تناوب با دیگر کشتها، خصوصا گندم که کشت غالب منطقه است، دارای منافع فراوانی می باشد که از جملۀ این منافع می توان به ترمیم و اصلاح خاک اشاره نمود.

وی افزود: این محصول دارای قیمت خرید تضمینی مناسب بوده و در صورت بکارگیری مدیریت صحیح، باعث افزایش چشمگیر سطح درآمد کشاورزان خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اظهار داشت: از مزایای محرز کشت این محصول در تناوب با گندم، می توان به افزایش بیش از ۲۵ درصدی عملکرد گندم در سال بعد اشاره نمود.

جعفری با اشاره به محدود بودن زمان کشت کلزا و تأمین بذر آن بیان کرد: کشاورزان می بایست سریعا به مراکز جهاد کشاورزی مناطق خود مراجعه کرده، و ضمن نام نویسی، نسبت به دریافت حوالۀ بذر کلزا اقدام فرمایند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی مستقر در مراکز معیین، اطلاعات و راهنمائیهای لازم را به صورت عملیاتی، در مراحل کاشت، داشت و برداشت، در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد.

۴۶

کد خبر 1301715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =