جماران نوشت: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز خواستار حل مسائل و مشکلات کلزاکاران، سرکشی و بازدید مستمر از مزارع و دادن اطلاعات فنی به آنها شد .

سید مجید موسوی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز پیش از ظهر امروز در سومین جلسه هماهنگی توسعه کشت پائیزه کلزا که در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت توسعه کشت دانه های روغنی، خودکفایی در این محصول و اهمیت آن در سبد غذایی مردم، بر حضور به موقع و نظارت و همکاری مناسب کارشناسان در مزارع جهت کشت به موقع کلزا در مهلت تعیین شده تأکید کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در ادامه خواستار حل مسائل و مشکلات کلزاکاران، سرکشی و بازدید مستمر از مزارع و دادن اطلاعات فنی به آنها شد و مطرح کرد: با توجه به محدودیت تاریخ کشت، در صورتی که زمان از دست برود دیگر نمی توان کشت کلزا را به کشاورزان توصیه کرد.

موسوی با اشاره به سیاست های حمایتی دولت در خصوص تعهدات بیمه به ازای هر هکتار دو میلیون تومان با سهم 50 هزار تومانی حق بیمه توسط کشاورز و همچنین افزایش قیمت خرید تضمینی کلزا، با در نظر گرفتن تجربه سال گذشته و طرح مشکلات توسط کارشناسان، دستور پیگیری خرید دو مورد هد کمباین برای کلزاکاران را در این جلسه صادر کرد تا از طریق تعاونی ها، در مواقع ضروری در اختیار کلزاکاران قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه که باید دقت و نظارت لازم صورت گیرد که محصول تولیدی در استان تحویل شود، بر عزم جدی و بسیج همه جانبه امکانات و نیروهای کارشناسی برای کشت به موقع کلزا تأکید کرد.

پیگیری رفع مشکل زمین‌هایی که مسأله تأمین آب داشتند از طریق هماهنگی های لازم با امور آب استان و شناسایی زمین های زراعی آزاد که که قابلیت اختصاص به کشت کلزا دارند و مذاکره مستقیم و ترغیب و تشویق مالکین و یا مستأجران اینگونه اراضی از محورهای پایانی مورد تأکید رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در این جلسه بود.

46

کد خبر 1302279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =