دبیرخانه صنعت، معدن استان سمنان در کمیسیون مشترک کارگری شهرستان سمنان اعلام کرد: ساماندهی تشکل‌ها یک ضرورت است

عبدالحمید دربانیان دبیرخانه، صنعت، معدن و تجارت استان در این نشست گفت: تکثر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی این روزها آن‌قدر زیاد شده که متأسفانه انجمن‌ها رسالت اصلی خود را فراموش کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان دربانیان ادامه داد: تشکل‌ها توسط سازمان‌های و دوایر دولتی ایجاد می‌شود و در مدت‌زمان فعالیت هیچ‌گونه حمایت و ساماندهی از سوی نهادی دولتی صورت نمی‌پذیرد.

وی ادامه داد: طبق قانون بهبود محیط کسب تأسیس و ساماندهی تشکل‌ها به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تفویض اختیار شده است.

دربانیان ادامه داد: اگر در تأسیس تشکل‌های همسو اقدام درستی انجام ندهیم تشکل‌ها به سرنوشت شرکت‌های تعاونی دچار خواهند شد که بدون برنامه مجوز گرفته و فاقد کارایی لازم هستند.

وی در خصوص مشکلات واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: بانک‌ها در حال حاضر تأمین منابع سرمایه در گردش را در دستور کاردارند درحالی‌که تأمین سرمایه ثابت، نوسازی و بهسازی ماشین‌آلات یک ضرورت است که موردتوجه اعضای کارگروه رفع موانع تولید قرار نگرفته است.

 عضو هیات رئیسه اتاق سمنان تصریح کرد: تسهیلات سرمایه در گردش واحدها با توجه به شرایط پیش رو آن‌قدر محدود است که فعال اقتصادی تنها می‌تواند نیازهای اندک تولید را رفع و پس از مدتی مجدد به مشکلات عدیده‌ای شامل پرداخت سود 20 درصدی همراه با سود جرائم و دیرکرد مواجه می‌شود

وی از تصمیم گیران و مجریان دولتی خواست قوانینی را تدوین و اجرا نمایند که باسیاست‌های رونق تولید همخوانی داشته باشد در غیر این صورت اجرای قوانین فعلی مخاطرات زیادی برای تولیدکننده خواهد داشت.

46

کد خبر 1302519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =