موافقت استاندار با تشکیل کارگروه بررسی و رفع مشکلات کارگران ساختمانی کردستان

استاندار کردستان در جلسه با اعضای انجمن های کارگران ساختمانی استان، با درخواست آنان مبنی بر تشکیل کارگروه بررسی، ساماندهی و رفع مشکلات کارگران ساختمانی، موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا با تاکید بر استقرار و ساماندهی کارگران اظهار داشت: شهرداری به جد پیگیر ساماندهی دستفروشان و وانت بارداران است که خود این افراد چندان تمایلی ندارند اما جای گله مندی است که در رابطه با طیف زحمتکش کارگری که مایل به ساماندهی و استقرار هستند اقدامی صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: کارگران، قشر زحمتکش و پرتلاشی هستند که حاضر هستند سخت ترین کارها  را انجام دهند اما زیر بار منت کسی نروند لذا شایسته است حرمت و جایگاه اجتماعی آنان حفظ شود.

استاندار کردستان از شهرداری سنندج خواست، به مدت ۲ هفته در مورد تعیین مکانی به منظور استقرار کارگران اقدام کند و در صورت ناتوانی شهرداری، معاونت عمرانی استانداری این موضوع را پیگیری نماید.

مشکلات کارگران کردستانی در اقلیم کردستان عراق، دیگر موضوع مورد بحث در این جلسه بود که استاندار کردستان ضمن یادآوری طرح موضوع با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین مذاکرات سال گذشته هیات کردستانی در سفر به سلیمانیه عراق از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خواست موضوع را به جد پیگیری نماید.

همچنین اعضای انجمن های کارگران ساختمانی خواستار تشکیل کارگروه بررسی و رفع مشکلات کارگران ساختمانی استان شدند که استاندار با تشکیل این کارگروه به ریاست خود و دبیری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برگزاری جلسه هر ۴ ماه یکبار، موافقت کرد.

46

کد خبر 1302523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =