شهردار کرج :دفاع مقدس از فصل های مهم کتاب ۴۰ ساله انقلاب است

یکی از فصل های ارزشمند کتاب ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس خلاصه می شود، دفاعی که ثمره آن خودباوری و استقلال کشور است.

به گزارش خبرآنلاین، علی کمالی زاده با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس از درخشان ترین عرصه های دفاع محسوب می شود، هنگامه ای که ملت ایران در اتحادی بی نظیر و یکپارچه به مصاف با دشمن متجاوز رفتند و برای حفظ و پاسداری از خاک وطن، سراسر عشق، ایثار و شجاعت شدند.

وی با بیان اینکه ثمره دفاع مقدس، خودباوری و استقلال کشور است افزود: پس از پایان جنگ نیز مجاهدانی از تبار شهیدان برای دفاع از اسلام تحسین جهانیان را برانگیخته و این رسالت مهم را همچنان به دوش می کشند.

کمالی زاده مردمی بودن جنگ هشت ساله دفاع مقدس را هنر امام راحل عنوان کرد و یادآور شد: مقاومت یکی از نشانه‌های دفاع مقدس است که این ویژگی با رشادت و از خودگذشتگی رزمندگان به خوبی نمایان شد.

وی کلیدی‌ترین اهداف دفاع مقدس را ترویج فرهنگِ اسلامی، انقلابی و جهادی برشمرد و خاطرنشان کرد: شعار امسال هفته دفاع مقدس "ما توانستیم" است که محور آن بر اساس مقاومت و ایستادگی مقابل استکبار در نظر گرفته شده است.

شهردار کرج با اشاره به اینکه همه وظیفه داریم ارزش‌های دفاع مقدس را ترویج و تبیین کنیم، افزود: فرهنگ هشت سال دفاع مقدس که برگرفته از فرهنگ عاشوراست را باید در همه برنامه‌ها به عنوان یک اصل اساسی پذیرفته و برای ترویج و تبیین آن بیش از گذشته تلاش کنیم.

46

کد خبر 1302567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =