۳۵۰میلیارد ریال تجهیزات ورزشی در مدارس کشور توزیع شد

ایرنا نوشت : مدیرکل دفتر تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۳۵۰ میلیارد ریال تجهیزات ورزشی در قالب کاروان پویایی و نشاط به مدارس کشور ارسال شد.

محمد جعفری روز سه‌شنبه در آیین نمادین نواخته شدن زنگ مهر و شورحسینی در مدرسه ابتدایی فاطمیه شهرکرد افزود: این تجهیزات از محل اعتبارات ستادی، استانی و درآمد اختصاصی آموزش و پرورش استانها تهیه و توزیع شده است.
به گفته وی، در این کاروان‌ها تمام تجهیزات ورزشی شامل توپ و تور و وسایل ورزشی در سطح مدارس استان‌ها ، با اولویت مدارس ابتدایی مناطق محروم توزیع شده است.
وی افزود: در سال تحصیلی جدید ۱۴میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در ۱۰۷ هزار مدرسه سطح کشور مشغول تحصیل هستند.
جعفری در ادامه با اشاره به تقارن سال تحصیلی جدید با ایام محرم و هفته دفاع مقدس ،اظهار داشت: در این ایام، پیام حسینی و تفکر حسینی با عنوان عدالت‌خواهی، آزادیخواهی و ایثار و مقاومت  به دانش‌آموزان انتقال داده شود.
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بر همراهی همه دستگاه‌های همراه با آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت:این همراهی باید در راستای نقشه راه سند تحول بنیادین باشد.

به گفته وی، در سند تحول بنیادین، تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان در حوزه تربیتی، اعتقادی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و زیستی مورد تاکید است.
وی اظهار داشت رسالت آموزش و پرورش با توجه به نقشه راه سند تحول بنیادین، همراهی دانش‌آموزان و اولیاء و فرهنگیان در راستای تعلیم و تربیت است. 
گفتنی است ، در سال تحصیلی جدید ۲۰۶هزار دانش‌آموز در ۲ هزار و ۹۰۰ فضای آموزشی مشغول تحصیل شدند.

۴۶

کد خبر 1302734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =