رییس کل بانک مرکزی: سلاح تحریم آمریکا کُند شده است

رییس کل بانک مرکزی گفت: بسیاری از روسای کل بانک‌های مرکزی کشورهای منطقه اعتقاد دارند که آمریکا سلاح تحریمش کند شده است و خیلی خوشحال بودند که شرایط خوبی در ایران حاکم شده و ثبات در اقتصاد ایران برقرار است و تحریم‌های آمریکا دیگر نمی‌تواند اثربخش باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عبدالناصر همتی در خصوص کنفرانس بین‌المللی بانکداری در کشور کویت اظهار داشت: کنفرانس خوبی بود و من به دعوت رئیس کل بانک مرکزی کویت که ۲ هفته پیش انجام شد، در این جلسه شرکت کردم تا هم از نزدیک با مباحث سمینار آشنا شوم و هم فرصتی باشد که با برخی همکاران در سایر کشورها مذاکره و گفتگو کنیم.

وی با اشاره به اینکه روسای بانک مرکزی بسیاری از کشورهای حاشیه منطقه خلیج فارس همچنین مصر، اردن، موریس و مالزی در این کنفرانس حضور داشتند، افزود: در این کنفراس درباره چالش‌های آینده بانکداری بحث شد؛ به خصوص توسعه تکنولوژی که با سرعت در حال پیشرفت است و ما نیاز داریم خودمان را با سرعت تکنولوژی تطبیق دهیم و اگر ندهیم، همان بلایی که سر موبایل‌های قدیمی‌تر در مواجه با تکنولوژی موبایل‌های هوشمند آمد، برای بانکداری نیز اتفاق می‌افتد. همچنین موضوع بدهی‌های دولت‌ها و خانوادها که به صورت اوراق و سیستم بانکی است، عنوان شد.

او ادامه داد: بدهی‌های شرکتی در حال افزایش است و اگر افزایش ادامه پیدا کند، در سال ۲۰۴۰ بدهی‌ها نسبت به تولید ناخالص جهان تقریبا ۵۰۰ درصد بیشتر می‌شود و بدهی شرکتی افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: در حاشیه کنفرانس با روسای بانک مرکزی، روابط خوب و دوستانه برقرار کردیم. علیرغم جو و فشاری که آمریکا ایجاد می‌کند، خیلی از کشورها تمایل داشتند با ما همکاری کنند و ابراز دوستی شان را مطرح کردند. یکی دو کشور نیز بخاطر فشارهای آمریکا تمایل برای ارتباط نشان ندادند و برای ما قابل درک است.

 همتی بیان کرد: دیدارها و مذاکرات خوبی با هم داشتیم و امیدواریم در آینده این مباحث را به جاهای خوبی برسانیم.

وی با اشاره به اهمیت حضور رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس گفت: حضور رییس کل بانک مرکزی ایران بسیار مهم و ضروری بود و توانستیم مواضعمان را با دوستانمان مطرح کنیم. همچنین اتفاقاتی که در کشورمان افتاده و مقاومتی که مردم بزرگ ایران انجام دادند و برنامه ریزی‌هایی که برای خنثی کردن حداکثر فشار دولت آمریکا شده را برایشان تشریح کنیم.

 همتی در پایان عنوان کرد: بسیاری از روسای کل بانک‌های مرکزی کشورهای منطقه تاکید داشتند که آمریکا سلاح تحریمش کند شده است و خیلی خوشحال بودند که شرایط خوبی در ایران حاکم شده و ثبات در اقتصاد ایران برقرار است و تحریم‌های آمریکا دیگر نمی‌تواند اثربخش باشد.

وی همچنین گفت: با روسای چند کشور مذاکره داشتیم و با بقیه کشورها را نیز در حاشیه کنفرانس صحبت کردیم.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1303015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =