۱ نفر
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
عامل جنایتِ خیابان جردن دستگیر شد

ایلنا نوشت: معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری عامل جنایت خیابان جردن خبر داد.

سرهنگ کارآگاه علی گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت در  تشریح این خبر گفت: در ساعت ۲۰ شب سی و یکم شهریور ماه امسال از بیمارستان شهدای تجریش تماس و  فوت مشکوک یک مرد ۸۰ ساله به کلانتری ۱۰۳ گاندی اعلام شد.

وی عنوان کرد: بلافاصله مأموران کلانتری برای  بررسی موضوع به بیمارستان اعلامی مراجعه و ضمن تأیید خبر اولیه، موضوع را سریعاً به کارآگاهان اداره دهم و قاضی کشیک ویژه قتل اطلاع دادند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با حضور کارآگاهان و بازپرس جنایی در تحقیقات اولیه هویت مقتول بنام "خسرو " شناسایی شد و به نظر رسید که علت فوت  درگیری و برخورد جسم سختی با سر وی باشد.

سرهنگ گودرزی افزود: در ادامه تحقیقات خانمی به هویت سارا ۶۵ ساله خود را خواهر مقتول معرفی کرد و به دستور بازپرس تحقیقات جنایی آغاز شد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: در تحقیقات صورت گرفته از سارا، در خصوص علت حضور برادرش در بیمارستان چه بوده در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برادرم (مقتول) پسری دارد بنام شاهین ۵۳ ساله که مقیم کشور سوئد هست و ۱۰ روز است به ایران آمده، برادرم به علت بیماری  در منزل به اتفاق همسرش که او نیز فرد مسن و کار افتاده‌ای است زندگی می‌کنند.

وی در ادامه گفت: کارآگاهان به دنبال اظهارات خواهر مقتول به سراغ همسر وی رفتند و در تحقیقات به عمل آمده متوجه شدند؛ روز حادثه ۲۹ شهریور بود که شاهین به منزل آمده و با پدرش درباره ارث و میراث صحبت میکند. به گفته همسر مقتول شاهین مدعی بوده که چرا پدر حق او را نمی‌دهد، تا اینکه جر و بحث بین آن دو بالا می‌گیرد و ناگهان شاهین به سمت پدرش حمله ور شده و او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به اظهارات همسر مقتول خاطرنشان کرد: همسر مقتول در اظهارات خود می‌گوید: از آنجایی که من نمی توانستم کاری کنم،  بلافاصله سرایدار را برای کمک صدا زدم و زمانی که برگشتم دیدم که همسرم بی هوش بر روی زمین افتاده و از شاهین هم خبری نیست. با اورژانس تماس گرفتم و وی را برای  انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل کردند ولی  بعداز ۲روز فوت کرد.

سرهنگ گودرزی بیان داست: با به دست آمدن این اطلاعات و مشخص شدن عامل جنایت، دستور دستگیری شاهین از سوی بازپرس پرونده صادر شد.

وی تصریح کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه شاهین در محدوده جنت آباد شدند که در دوم مهرماه متهم پرونده در  یک عملیات پلیسی دستگیر و به اداره دهم منتقل شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه  در تحقیقات پلیسی  قاتل به جرم ارتکابی اعتراف کرد، اظهار داشت: من و پدرم چند سالی است بر سر مسائل مالی اختلاف شدید داریم حتی او آپارتمانی که در محدوده خیابان  فرشته داشتیم و سه دانگ آن سهم من بود را فروخته و سهم من را نمی‌داد و امروز و فردا  می کرد. تا اینکه در تاریخ ۱۹ شهریور ماه از سوئد به ایران بازگشتم و روز حادثه من بودم و پدر و مادرم.  با پدرم در مورد این موضوع صحبت می کردیم که ناگهان پدرم شروع به فحاشی کردن و چون سن او بالا بود من هیچ عکس العملی نشان ندادم و گفتم نگو پدر جان ... در ادامه پدرم  با عصای که در دست داشت بر سر من زد که دیگر من هیچی نفهمیدم و شروع به ضرب و شتم وی کردم و در یک آن دیدم روی زمین افتاده است. صورتش خونی شده بود از ترس فرار کردم و چند روزی در منزل یکی از دوستانم مخفی شدم که در نهایت دستگیر شدم.

 معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به دستگیری عامل جنایت و اعتراف صریح متهم به قتل به انگیزه اختلاف مالی، وی با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران برای  انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1303887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =